Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet ez a macska lábán?...

Mi lehet ez a macska lábán? Házilag orvosolható?

Figyelt kérdés

A macskánk legutóbb elég komoly harapott sebet szerzett, viszont a kezelésnek hála hetek alatt összeforrt, már régóta elég szép volt, a szőr is visszanőtt. Viszont 3 napja a seb helyén egy pukli lett, ami mára már szinte egy kupaknyi nagyságú, megfogtam, nem fájlalja, nem nyalogatja meg semmi, "puhának" èrzem.

Ez mi lehet? Valami gyulladás? Gondoltam rà, hogy esetleg zsírcsomò, màr olvastam ilyenről, de nem tudom pontosan mi is ez.

Képet sajnos csak privàtban tudok küldeni, de megköszönném, ha valaki tudna segíteni!



2016. júl. 17. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tályog, vagy ciszta. Én erre tippelnék. Nézessétek meg dokival, bőr alatti betegségeket nem lehet kezelni házilag.

A képet elküldheted ha gondolod, de egy képről még egy orvos sem tudna 100%os diagnózist felállítani ilyen esetben. :)

2016. júl. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát ez "remek", holnap akkor első utunk a dokihoz fog vezetni. Kicsit már fárasztó, hogy ezzel a szupermacskával hetek óta tolódik az ivartalanítás, mert olyan sérülésekkel jön haza, hogy az orvos szerint ebből fel kell gyógyulnia, és mire jól lesz és mehetnénk, jön az újabb sérülés:D

Köszönöm a válaszod!

2016. júl. 17. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Hat nemtudom. Ne hagyd hogy tolodjon az ivartalanitas (kandur, gondolom), mert az ivartalanitas naluk alig streszesebb beavatkozas, mint a fuluk vegenek a levagasa.

(oke, tudom hulye parhuzam, de kanduroknal az ivartalanitas tenyleg "nyolc napon belul gyogyulo" beavatkozas.

Szoval, olyan, hogy valami miatt ne lehetne pont ivartalanitani... most konkretan nem jut eszembe semmi olyan amivel ne lehetne "keverni".


Szoval, valts doktort vagy beszeld meg, hogy marpedig, mert nekem innen egy kicsit "penzcsap" jellegunek tunik az, hogy inkabb a sebek gyogyitasara koltotok nem pedig a elkerulesre. Es ha meg lenne mutve a macska, maris kevesebbet jarnatok az orvoshoz :)

2016. júl. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszi neked is.

Talyog volt, nagyon csunya most. Dokit nem valtunk, bar nem regota vannak allataink, o a 2.orvosunk, maximalisan meg vagyunk vele elegedve, de amikor konkretan hianyzik egy darab a macskabol, mert kiharaptak, es tobb gyogyszert szed napokig, megertem, hogy nem vallaljak a mutetet.

Egyebkent igazad van, ebben a honapban mostmar mindenkepp ivartalanitva lesz!

2016. júl. 18. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!