Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyakorv, spray vagy a csepp...

Nyakorv, spray vagy a csepp hatasos?

Figyelt kérdés
Cicamban van valami eloskodo nem tudom milyen fajta parazita.. Fekete kicsi es maszik ha probalom megfogni,nem tudom kiszedni belole, 2honapos elmul. Vagy teture jo hazilag az ecet,almaecet?

2016. júl. 17. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
a nyakörv-ről eddig sok jót nem hallottam, csak pénzkidobásd, a spré, az elszáll, nálunk élősködőkre a cseppek jöttek be a kutyákra. frontline combo. több mint fél évre le van a gond az élősködőkről.
2016. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Es az a csepp ezek kozul mindegyikre jo akkor?
2016. júl. 17. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia,Nálunk csakis a spray vált be, nem drága 800-900 Ft, párszol befújod vele a cicust (kimondottan kutyáknakvan, de cicákra is jó) kinyiffannak a bolhák. sőt ez szinte bármiylen élősködőre jó! Ngyon jó! A neve:panzi pet spray
2016. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod megállapítani, vidd el állatorvoshoz, nem drága a vizsgálat, sőt, van, amelyik doki (pl az enyém is) ingyen ránéz és megmondja, mi kell. Felesleges látatlanba kezelned, a szerek többsége erős, 4-5 hét elteltével ismételhető csak, ha nem a megfelelő parazitát kezeled, nem pusztul el, csak fölös pénzkidobás, a cica csak szenved tovább, és nem ismételheted meg a kezelést (más szerrel sem, mert már kisebb mértékű mérgezés) csak 4-5 hét múlva. Egyébként piciknek inkább a spray meg a csepp a gyakoribb, de vannak fürdető samponok, porok is, nekem a cseppek jöttek be.
2016. júl. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha anyagi korlátai nincsenek én is azt tanácsolnám, hogy vidd állatorvoshoz jó volna ha egyben a kombinált védőoltást is megkapná. Amúgy szerintem hatástalan cucc nincs állatkereskedelmi forgalomban max olyan ami rövidebb ideig és esetleg nem mindenféle élősködő ellen hat. A nyakörvek között van néhány gyengébb minőségű az igaz, viszont a jobbaknak az árát is megkérik, drágábbak mint a spray, vagy a csepp. Jó egyébként az almaecet is keverve egy-két csepp növényi olajjal ( rozmaring, citromfű, mandula, levendula, stb) és vízzel. Mármint kiűzi bolhákat, tetveket de szerintem azért jobbak és hatásosabbak a gyári készítmények. Megelőzésre viszont jól használható az almaecetes házi spray és a citrommuskátli szárított és porított leveléből készített púder.
2016. júl. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A házi készítmények valóban jók megelőzésre, de már fertőzött állat kezelésére nem, ugyanis azoknak csak szaga van, ami a már kifejlett példányokat kiűzi, viszont a lerakott petéket (márpedig tuti van, ha van állat) nem pusztítja el, ellenben az orvosi készítményekkel, amik azokat is elpusztítják. Első körben mindenképpen ki kell pusztítani mindent, aztán állapotfenntartásra már használható többféle természetes anyag keveréke, bár a hatásosságáról nem tudok nyilatkozni, én cseppeket használok :)
2016. júl. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az Advocate csepp vált be. Nem csak a külső élősködőket irtja és tartja távol, hanem a legtöbb féle bélféreggel is elbánik.
2016. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!