Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meglehet tanítani a macskát...

Meglehet tanítani a macskát rá hogy ne karommal játszon?

Figyelt kérdés
Ha igen hogy?
2016. júl. 17. 19:38
 1/4 anonim válasza:
Ilyenről még nem hallottam, de levághatod, akár lereszelheted a karmait ha sérüléseket okoz vele:) Nem lesz ettől semmi baja a cicának, hamar visszanő az új.
2016. júl. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Esetleg ha megkarmol üss rá egy picit a fejire hogy tudja rosszat csinál:)
2016. júl. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván arra gondolsz, hogy az embert ne karmolja játék közben...

A fejre ütés hatástalan, mert azt fogja hinni, játékból teszed. Én inkább 2 másik módszert javasolok:

1. Ha karmol, lassan, de erősen és határozottan szorítsd meg a nyakán a bőrt, és húzd el magadtól.

2. Ha továbbra is csinálja, fújj rá vagy adj ki sistergős-sziszegős hangot (sssccc) és hagyd ott. Egy idő után rá fog jönni, hogy csak akkor játszol vele, ha nem karmol.

A lényeg: soha nem szabad hirtelen mozdulatot tenni, legyezni, csapkodni, mert akkor azt fogja hinni, hogy benne vagy a játékban. Ha a fejére csapsz, azt hiszi, hogy csak "baltázol", ahogy a cicák szoktak, amikor egymással játszanak.

Szerezz be pálcás játékot és azzal vezesd le az energiáit. Az enyémek a kislabdát imádják kergetni. Ha kijátszotta magát, akkor kevésbé akar majd téged nyúzni.

2016. júl. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mindig kedves hangon mondtam neki, hogy "kedvesen". Persze egy rövid idő után el is húztam a kezem Eleinte volt csak az, hogy nem húzta be a karmait. Manapság ha szeretget, behúzza a karmait, és csak fogja a kezem. Ha mérges rám, ingerült, vagy nagyon fel van pörögve, nem :-D. Akkor meg elveszem a kezem.
2016. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!