Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két fiatal kandúrmacskánk...

Két fiatal kandúrmacskánk (ikrek) a napokban eltűnt. Létezik olyan, hogy egyszerre mindkettőt megszállta a csavargási kedv? Van rá esély, hogy hazatérhetnek?

Figyelt kérdés
Nemrég értek felnőtt korba, és valószínű, hogy valamelyik macskahölgy csavarhatta el a fejüket. Nincsenek ivartalanítva. A legfurcsább az, hogy egyszerre tűnt el a két macska, nem tudom mire gondoljak, csak reménykedem, hogy nem esett bajuk.

2016. júl. 17. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
igen. nekünk is így volt. elő fognak szerintem kerülni. Ne lepődj meg azon sem,ha 1-2 hétre eltűnnek. Ha nem akarsz annyit izgulni akkor érdemes ivartalanítani őket.
2016. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a kijárós ivaros macskáink max 1-másfél évig voltak meg.
2016. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek ivartalanítva, akkor simán elmehettek a lányok után mindketten.
2016. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, bízom benne, hogy haza fognak térni.
2016. júl. 18. 08:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, egyik ismerösünknek van 3 cicája, az egyik egy idős, nagy kandúr.Van, hogy egy hétre eltűnik és a szántóföldön vadászott egereken,madarakon él.
2016. júl. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A környékbeli tüzelő nőstények mindkettőre hatással vannak. A kérdés: miért nincsenek ivartalanítva?

Ha mennek a nőstény után, akkor se látnak, se hallanak, a reflexeik eltompulnak, könnyen elkapja őket egy kutya vagy elüti egy autó. Ha hazakerülnek, első utad vezessen az állatorvoshoz. Kandúr cicák ivartalanítása nem nagy kaland, pár órával később már szaladnak, nincs varrat, nincs lábadozás. És nem is olyan drága...

Így meg tudnod kell, hogy míg távol voltak, több alomnyi kiscicát legyárthattak, akik nagy részének nem lesz gazdája, kinyírják őket vagy szenvedések közepette elpusztulnak valamilyen betegségben...

2016. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyik már itthon van, talán megjön a tesója is.

A kérdést pedig nem azért írtam ki, hogy páran itt számonkérjék az ivartalanítás elmulasztását, én is tisztában vagyok vele, hogy szükség lesz rá. Többieknek köszönöm a válaszokat.

2016. júl. 24. 14:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Szomszédom macskája is elcsavargott 2 hétre később 3 utcával arréb találták meg elütve.Vidd be őket és ivartalanítsd ha szereted őket.
2020. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!