Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyaralni a cicussal?

Nyaralni a cicussal?

Figyelt kérdés

A családommal megyunk nyaralni Siofokra 4 napra.

úgy döntöttünk hogy hozzuk magunkkal az 1 éves "kis"fiú cicánkat mivel nem tudjuk kire itthonhagyni úgy döntöttünk hogy hozzuk magunkal,ő 1 kijárós cica. Július 22,23,24,25 re megyunk. 2,5 órás az ut,vonattal megyunk.már szoktatom a hámra és a pórázra. Valamint utálja a szállító boxot.hogy tudnám rá venni hogy bemenjen? (próbáltam jutalom falattal is rávenni hogy bemenjen,de sikertelenül)

olvastam a neten hogy állatorvostol lehet venni nyugtatót,mennyi ideig tart a hatása?



2016. júl. 17. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Próbáltad esetleg beletenni? A mi macskánk sem szerette, úgy tudtuk beletenni, hogy bedobtunk egy követ, és mibel érdekelte, hogy mi az, bement. Azóta abban alszik minden este! A nyugtató pedig attól függ, hogy milyen. Néhánynak van időbéjegzője, amivel megtudod nézni, mennyi ideig tart a hatása. Illetve állatorvosnár tudsz érdeklődni. Remélem tudtam segíteni.
2016. júl. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem a kérdésre válasz, de szerintem ezt az utazást gondoljátok át mégegyszer. Inkább zárjátok be otthon a cicát a lakásba, és valaki naponta 2x (akár szomszéd, nagymama, uncsitesó, barát) nézzen rá meg etesse meg. 5 napra vad idegen helyre elvinni a cicát egy kínzás az állatnak, nem csak az utazás lesz macera, bekerül ott egy vadidegen szállásra, gondolom ne azért mentek, hogy ott vigyázgassatok rá zárt ajtók mögött, márpedig költözésnél is alapszabály, hogy napokig maradjunk mellette az új helyen, hogy meg tudja szokni, a csupa idegen környezetbe legalább mi legyünk neki biztos pont. Hatalmas stressz lenne egy ilyen utazás a cicána, zakatoló vonatok, idegen emberek, vadidegen szagok, egyedül az ismeretlenbe bezárva... inkább zárjátok be otthon, akkor nyugodt maradhat szegény. Én biztos nem vinném magammal, borzalmas lenne a macskának.
2016. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is: semmiképp ne pórázon vidd fel a vonatra. Kiszámíthatatlanul fog reagálni, megijed, kitépi magát a kezedből, elszalad. Amúgy szerintem nem is engednék fel hámmal, csak boxban. Sérüléseket okozhat magának is, neked is, másoknak is.

Hidd el, jobb neki az úton a szállítódobozban, ott meg tud lapulni, egy fokkal nagyobb biztonságban érzi magát még akkor is, ha nem szereti. Tedd be a megszokott takaróját, hogy legyen valami ismerős szag. Esetleg némi jutalomfalatot, de ne sokat, mert lehet, hogy meg sem eszi. Ha nem megy be magától, akkor tedd be te.

Az úton ki ne vedd a boxból, pisilés miatt sem kell aggódni, annyit kibír. Csak akkor engedd ki, ha már zárt helyiségben vagytok.

Az előző válaszadónak is igaza van, a macskák nagy részét nagyon megviseli a környezetváltozás. Persze vannak kivételek is. Van, amelyik szeret utazni, de ebből elég kevés van.

2016. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudjuk kire itthonhagyni😕akinek szóltunk ő nem vállalta
2016. júl. 18. 19:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Cicapanzió?
2016. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!