Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig szokik meg új helyen...

Meddig szokik meg új helyen egy kismacska. ha fiatal, még lehet máshova vinni?

Figyelt kérdés

van egy kiscicám, kb 1 hónapja kaptam, de nekem el kell költöznöm, és szeretném magammal vinni, ha oda engedik majd. az lenne a kérdésem, hogy ilyen idősen (3 hónapos kb) még megszokja az uj helyet, vagy elmegy? meddig kell vele lennem, hogy megszokja? pl ha szombaton elviszem, akkor ha hétfőn mennem kell el már dolgozni, akkor otthagyhatom? ott is vannak vele egyidős kiscicák, az elfogadás szerintem menne a másik macskák részéről, de az én cicám elég vadóc, a kutya is 5 méterre van tőle mindig. :)

elszakithatom még innen, vagy hagyjam itt, és hétvégenként látogassam?


2016. júl. 20. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor egyik idős rokonunk elhunyt, a kb. 4-5 hónapos cicáját elhozták hozzánk a gyerekei mivel a falusi háztáji gazdaságunkat egy valódi rezervátumnak tekintette a többi macska is. Először elbújt egyik melléképületbe a kacatok közé mert idegennek találta a helyet. Majd előszedtem, adtam neki finomságokat és már szelíd is lett és teljesen otthon érezte magát. Ettől kezdve eszébe nem jutott elmenni máshova mert tudta hogy ahol van ott kap enni és látta hogy a többi macska is jól érzi magát.
2016. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha másik városba/faluba/községbe mész akkor nincs baj, az lesz a lényeg a cicának hogy ismerjen, viszont ha ugyanazon a városban/faluban/községben maradsz akkor elképzelhető hogy vissza fog menni, de az sem biztos! Elvileg 3 hónapos korban, kellene elvinni a kiscicákat. Vagy is mi úgy adjuk, meg hozzá egy bolhanyakörvet.
2016. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazság szerint ez nem kor, hanem állatfüggő. Mindegyik más, így azt sem lehet előre látni, hogy mennyire viseli jól a változást.

A cicám például nagyon félt az első pár napban, amikor 5 hónaposan kaptam, de a 2 hónapos kutyám rögvest otthon érezte magát nálunk.

Amikor hozzád került, akkor hamar beilleszkedett? Nem félt, nem bújkált, nem kereste a helyét? Mert ha nem, akkor valószínűleg az új hellyel sem lesz nagyobb problémája. :)

2016. júl. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem félt mikor idekerült, kicsit tartott tőlem, de este már velem aludt. a kutyával nincs kibékülve csak, az anyamacsa elfogadta. majd letesztelem, hogy megmarad-e másik városba a másik macskákkal. köszi a válaszokat.

még azt, hogy most este bent alszik, de ott kint kell lennie, a teraszon el fog férni, esetleg csak nyávogni fog egy kicsit, de hátha megszokja majd :) sajnálnám itthagyni, mert nagyon szeretem, nagyon a szivemhez nőtt. :)

2016. júl. 20. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!