Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Oxycortot lehet macskának adni?

Oxycortot lehet macskának adni?

Figyelt kérdés
Gennyes sebei lettek a pocakján, és arra kéne valami gyógyszer. Az Oxycort pont ezekre a gyulladásos sebekre van. A macskáknak is használ? Ugye nem lesz baja tőle?

2016. júl. 20. 20:55
 1/10 Liki István ***** válasza:
47%
Nagyon régen mi is használtuk,igaz kutyánál,de szerintem nem lessz baja tőle!A második alkalmazás előtt le kell mosni az egész sebet!Legjobb erre egy kis kézi permetező! Utánna mindíg le kell mosni a szer alkalmazása előtt!
2016. júl. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha az én cicámnak lennének gennyes sebei, biztosan nem kísérleteznék, hanem elvinném állatorvoshoz. Nem ártana tudni például, hogy mitől lettek? Van-e valami a sebben?
2016. júl. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az állatorvost ki nem állhatja, meg egyébként is 15 éves már, úgyhogy előre tudom mit mondana a doki: altatás.

Egyébként szerintem valamiben felsérthette.

Az első válaszolónak köszönöm a tippet!

2016. júl. 21. 14:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Az oxycortban steroid van, az immunrendszert gátolja, a sebgyógyulást is rontja, szóval lehet vele ártani. Vagy betadinozd, vagy vidd inkább orvoshoz, ha a közeli altatás párti, vidd másikhoz.
2016. júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
56%

Ki tudja, hogy mitől lettek gennyes sebei? Mi van, ha tályogos lesz, vagy valami daganat van alatta?

Az az állat NAGYON szenved, csak nem tudja mondani, hogy mennyire fáj!

Igen, sajnos nagyon öreg, nekem rengeteg állatom volt, és ha az orvos azt mondta, hogy el kell engedni, akkor el kell! Hetekig bőgtem utána, de legalább nem szenvedett szerencsétlen! :(

VIDD ORVOSHOZ MINÉL ELŐBB!!!!!!!!!!!

2016. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A betadint majd megpróbálom.

Egyébként nem szenved különösebben, mozog, eszik is.

Elengedni pedig nem fogom. Nekem egy orvos se mondja meg, hogy belegyezzek-e az állatkám kivégzésébe, vagy sem. Se nem ő, sem pedig én nem döntöm el.

Ha eljön az ideje, akkor el fog jönni, de egyelőre nem úgy néz ki, mint aki meghalni készül...

2016. júl. 21. 22:13
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Mi lenne, ha jóslások helyett megkérdeznéd az állatorvost, hogy mit javasol? Miért vagy benne olyan biztos, hogy altatást mondana? Akiket én ismerek, azok csak akkor ajánlanának altatást, ha már végképp nincs sem segítség, sem enyhítési lehetőség.

Ki nem állja az orvost? Persze, a legtöbb állat így van ezzel, sőt, mi emberek is. De attól még megmentheti az életünket.

Ha rosszul gondolom, akkor előre elnézést kérek, de számomra kicsit úgy tűnik, mintha csak meg akarnád úszni az állatorvost és kifogásokat keresnél...

2016. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az állatorvos, aki közelebb van, tuti altatna. 20-30 kilométert meg nem akarom utaztatni.

Nem kifogásokat keresek, csak ez a nagy büdös helyzet.

2016. júl. 22. 13:59
 9/10 anonim válasza:

Aha... te nem keresel kifogást, de annyit nem vagy képes megtenni, ha elvileg nincs más lehetőség, hogy életben maradjon a Cica, hogy utazz pár km-t egy másik orvoshoz, aki talán meg tudja gyógyítani.


Undorító vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Undorító? NEm tudom, hogy kinek képzeled te magadat, de jobb lesz, ha leszállsz a magas lóról, és nem hordasz el másokat mindennek, ráadásul személytelenül. Így könnyű, neten keresztül! Te vagy a nagy arc, aki mindenkinek megmondja a tutit.


A macskám nem halálos beteg. Van pár seb rajta, amik a kérdés feltétele óta már szépen gyógyulnak, hála a fertőtlenítésnek, és egyéb kenőcsöknek.


Azért nem akartam állatrovoshoz vinni, mert egy: tudtam, hogy nem akkora a baj, mert láttam, rajta. Kettő: mivel már öregnek számít, ezért az orvosok nagy része nem hajlandó vele tölteni az idejét.

2016. júl. 24. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!