Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hasmenése van a kiscicámnak...

Hasmenése van a kiscicámnak és kisebb mint a testvére, miért?

Figyelt kérdés

Kettő és fél hete találtam őket lesoványodva a járdánkon. 2 kiscica, testvérek, nőstények.

A szomszédé,ő is úgy hozta őket. Elkóboroktak, 1 hétig voltak nálam. Ezalatt kaptak tejpótlót, konzervet és alutasakost. A nagyobb csipás volt.

Mindkettő rendben vissza lett adva.


1 hétig voltak ott, aztán újra visszajöttek. Most nálam vannak szép tiszta melléképületben.

A baj hogy reggel észrevettem hogy az egyébként is soványabb és láthatóan kisebbnek megy a hasa. Ma csak sonkát és tejpótlót kaptak, Nameg vizet.

Reggel tényleg fosott, kora este hígabb, állagú de nagyjából normális volt az ürüléke.

Ő a kisebb és a soványabb. Az elmúlt 2 hétben jól lettek etetve, mindketten nőttek. A nagyobb jó formájú es szépen kerek kiscica. A kisebb láthatóan nőtt, de mintha nem szedett volna fel zsírt. Soványabbak a lábai is.

Félreértés ne essék mindketten rosszak és rohangálnak fel alá. Nagyon jól esznek és isznak.

Nincs semmi jele levertségnek. Nem hányt, látszólag egészséges.


Holnap felhívom a dokit, elvileg a szomszéd 3 hete kb féregtelenített, de kellene a következő.

Lehet hogy a férgesség akadályozza a kicsit hogy felhízzon??


Mert én nem emlékszem hogy régebben hasmenése lett volna,vagy egyszerűen csak ő a kisebb és soványabb?

Kb 7, inkább 8 hetesek lehetnek



2016. júl. 20. 22:00
 1/6 A kérdező kommentje:

Kép, nem tudom mennyire látszik, a fehér a nagyobb. A másik a kisebb

[link]


[link]

2016. júl. 20. 22:06
 2/6 anonim ***** válasza:
Tejet ugye nem adtál nekik? Egyébként nagy bajuk nem lehet ha esznek és isznak. Majd a doki megmondja ha baj van :) Én sajnos nem tudok segíteni ennél többet. :/
2016. júl. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem
2016. júl. 20. 23:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A férgesség okozhat soványságot, alulfejlettséget! Ha a féregtelenítés után nem javulna az állapota, érdemes székletmintát vinni a dokihoz, hogy megnézze, nincs-e valami olyan probléma, ami antibiotikumos kezelést igényel.
2016. júl. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szinte 100% hogy féreg. Mindkettőt féregteleníteni kell, mert a másik is hordozó, ha nem is mutat olyan tüneteket.

A sonka és tejpótló helyett szárazeledelt adj nekik!


A másik baj: Ha egy kiscicát 8 hetes kora előtt elválasztanak az anyjától, nem tud úgy kifejlődni az immunrendszere, érzékenyebb lesz a fertőzésekre, nehezebben veszi fel a szervezete a harcot a férgek ellen is. Érzelmileg is több dédelgetésre lesz szükségük, hogy normálisan szocializálódjanak.

2016. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha az állatorvossal rakatsz rájuk féregtelenítő cseppet, de az állatpatikában is vehetsz. Tényleg kell mindkettőnek, ne spórolj vele, mert bizonyos férgeket el is kaphatsz tőlük! A féreghajtás után ügyelj arra, hogy a férges ürülék megfelelő helyre kerüljön, és a feneküket sem árt megmosni.
2016. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!