Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 12 éves cicánk hogy viseli,...

12 éves cicánk hogy viseli, ha 1 hétig másnál lesz?

Figyelt kérdés

Eddig a nyaralásokat meg tudtuk úgy oldani, hogy adtunk kulcsot és minden nap jött valaki etetni, szellőztetni, kitakarítani az almot. Sajnos most erre nincs lehetőségünk, így anyósom fog vigyázni a cicánkra. Azért aggódom, mert még soha nem volt "idegen" helyen a cicánk, 12 éves ivartalanított kandúr, brit rövidszőrű. Vajon vadidegen helyen (panel lakás) 1 hétig ellesz? Vagy mindenáron meg akar majd szökni?

Tudom, túlaggódom, csak nagyon szeretem és féltem a cicánkat. Anyósnak is félek előre szólni, hogy ne hagyja tárva nyitva az ablakokat, erkélyt, de biztos őrültnek fog nézni, hiszen nyár van.



2016. júl. 20. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez macska függő is. Vannak macskák akik könnyen alkalmazkodnak, vannak olyanok akiket megvisel. Egy rokonom példája: lakásfelújításba kezdtek. Arra az időre átköltöztek egy tőlük nem messze lévő lakásba.A macskájuk több napon keresztül keservesen nyávogott. Elképzelhető, hogy a te macskád is meg lesz zavarodva, egy -két napig és bujkálni fog.... Nem tudom, hogy az anyósod hogy viszonyul a macskákhoz, de ha én az ő helyében lennék alaposan kifaggatnálak arról, hogy mit szeret és mit nem szeret a cicus, és mik a szokásai, mi az amire figyelni kell nála stb. Tehát egyáltalán nem baj, ha előtte elmondod anyósodnak mire kell számítania, illetve mivel kell számolnia ha nála hagyod. A szökés esete bizony fennállhat...ezért ne félj felvilágosítani az anyóst. Főleg ha gőze sincs arról milyen egy macskával együtt élni. Egyáltalán hogy fogadta, hogy neki kell vigyázni rá?
2016. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Anyós szereti a cicánkat, úgyhogy ezzel nem lesz baj, ismeri kölyökkora óta. Tudom, ez az én baromságom, csak valahogy azt szeretném tudatni a cicánkkal, hogy nem elhagyom őt, jövök vissza érte. Anyós egyedül él 3 szobás panelban, nyugi van nála, viszem a cicánk minden személyes kis holmiját, tálkáit, wc-jét, a kedvenc kajáit, a fésűjét és gondoltam, hogy viszek neki egy pulcsimat is, mert imád a vasalt cuccaimra feküdni...

Kétgyerekes anyuka vagyok és már nagyon sokat lebolondoztak, amiért így szeretem a cicámat, de ő nekem ugyanolyan családtag, nagyon mostoha körülmények közül mentettem meg annak idején, nekem fontos, hogy a sok borzalom után ne kelljen átélnie újra semmi rosszat.

2016. júl. 20. 23:36
 3/5 anonim ***** válasza:

A tárva-nyitva hagyott ablakok márpedig veszélyt jelentenek, főleg, ha emeleti lakás. Próbáld ezt megértetni anyósoddal.

Az én cicám is volt hasonló helyzetben, a szüleimnél. Miután rájött, hogy nincs hova menekülni, bebújt az ágy alá, és csak enni, pisilni jött ki néha.

2016. júl. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bolondnak legkevésbé titulálnálak, mert szereted és félted a cicád, aki nem tartott még igazi házikedvencként cicát azt ezt furának gondolhatja.

Hogy mennyire fog feloldódni, cicafüggő, a tiéd már elég idős, ilyenkor már nem szeretik a változásokat. De túlélik, ne aggódj, legrosszabb esetben egy enyhe depresszió jelentkezhet nála, amit meg visszatértetek után egy kis szeretgetéssel orvosolhatni is lehet.

Én azt mindenképpen megbeszélném anyóssal, hogy a cica mellett csak úgy szellőztessen, hogy egyszer egyik szobába, majd átviszi a a kiszellőztetett helységbe ahol már csukva az ablak, és aztán a másik helységben, mert kiugorhat, vagy ki is eshet a cica, és ha túl is éli a zuhanást ijedtében valszeg elmenekül, és anyósod hívószavára nem biztos, hogy visszajön. Írtad, hogy ismeri anyósod a cicát kölyök kora óta, hogyha a cica is odament hozzá hízelegni, amikor anyós meglátogatott titeket, az egy biztató előjel lesz, hogy hamarabb fel fog oldódni a cica.

Mond neki, hogy első nap ne zavarja, ne akarja mindenáron megnyugtatni, csak beszéljen hozzá, és hagyja, hogy feltérképezze a lakást :)

2016. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. júl. 21. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!