Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veszett lehet a kiscica?

Veszett lehet a kiscica?

Figyelt kérdés
Pár napja etetünk egy kóbor kismacskát. Nagyon kedves, barátságos cica, de két napja alig eszik vagy iszik és egyre inkább legyengült, hasmenése van. Ma este már alig állt a lábán, zavarodottan viselkedett, nem volt egyensúlya, gyakran elborult szegényke. Az este folyamán anyut és engem is megharapott egy kicsit amikor próbáltunk egy kis ételt tenni a szájába. A cica valószínűleg nem éli meg a reggelt (most is vele vagyok, néha rángatózik a pici teste. Nagyon sajnálom) Érdemes holnap felkeresnünk a háziorvost hogy adjon nekünk a harapás miatt veszettség elleni védőoltást? (és gondolom tetanuszt is)

2016. júl. 21. 03:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A cica sajnos meghalt. Teljesen kiborultam, nagyon megszerettem.
2016. júl. 21. 04:09
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Először a cicát kellene megnézetni állatorvossal, mert valószínűleg nem veszett, és a veszettség elleni védőoltás nem kockázatmentes.
2016. júl. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Bármilyen helyi állatorvos meg tudja mondani hogy az volt-e?
2016. júl. 21. 04:49
 4/16 A kérdező kommentje:
A másik pedig hogy mennyi időbe telik mire választ tud adni hogy veszett volt-e a cica.
2016. júl. 21. 04:56
 5/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom a cicádat.

Hívd fel az állatorvost,lehet boncolni fogja.Így kiderül miben pusztult el szegényke,de szerintem se volt veszett.

Ha jól tudom a veszettség elleni injekciót a hasfalba adják.

2016. júl. 21. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

ha csak a gyanú is megvolt,hogy veszett, akkor nem kellett volna tutujgatni,hanem egyből be a szállítóba és irány a doki.

de nekem az a gyanúm,hogy más baja volt. ha két napja nem vetett, nem ivott, el kellett volna vinni dokihoz, lehet meg lehetett volna menteni.

amúgy nem mindegy hol laktok. ha egy erdő mellett, akkor tényleg lehet veszett, mert elvétve előfordulnak pl rókák ott. de ha a város közepén,akkor kétlem, eléggé visszaszorul már a veszettség, nem sokat regisztrálnak be

2016. júl. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Liki István ***** válasza:
44%
Az előzőeknek ellentmondva,ezek a tünetek pedig veszettségnek tudhatóak be!Kivétel a hasmenés!A veszettség legfontosabb tünetei közé tartozik a növekvő étvágytalanság,ugyanis a veszett állatoknál végső stádiumban a nyelés nagy fájdalommal jár!Ezért támadott,amikor etetni próbáltad!Mellesleg a veszett állat sok esetben szomjan pusztúl!A bénulás is a végzettséget erősíti! Ezért szerintem kötelességed kivizsgáltatni és jelezni a felelős szerveknél!Nem beszélve a saját egészségetekről!
2016. júl. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

ezernyi más dolog okozhatta ezeket a tüneteket.

nyilván a biztonság kedvéért nézesd meg a tetemét orvossal, és ha ő is megerősíti, akkor kérj te is oltást.

(de nem tudom utólag mennyire hat).

de mondom, kicsi rá az esély. legközelebb viszont vidd el orvoshoz azonnal,hogyha ilyen tüneteket tapasztalsz. két napod lett volna rá, mióta rosszul volt.

2016. júl. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodjatok meg, nagyon kis eséllyel volt veszett. Ma már a rókákat is vakcinázzák ellene.

Valószínű,a hasmenés okozta kiszáradásba halt bele a cica, amit az idegrendszeri tünetekkel együtt mérgezés is okozhatott. Amikor etetni próbáltátok, lehet hogy a fájdalmai miatt harapott.

Nagy kár, hogy nem vittétek azonnal orvoshoz.

2016. júl. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Harapáskor a foga a bőröd alá ment? Mert ha csak kis, felszínes harapás, és mostál kezet, akkor nem hinném, hogy veszélyben vagy.
2016. júl. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!