Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy kistermetű...

Mennyibe kerül egy kistermetű macska tartása havonta?

Figyelt kérdés

Úgy mindennel együtt.Élelem,alom,oltások. Kezdő vagyok ebben a témában még.

És egyáltalán függ a macska termetétől hogy mennyit eszik? Ha igen,azt honnan tudom hogy nem volt neki elég a kaja,és éhes?

Nektek milyen macskátok van,és hány éves?

Minden érdekel. :D



2016. júl. 21. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem túl hasznos válasz DE ez tőled függ . Mindegy hogy mekkora a macska az is más ha a pincébe alszik meg az is ha saját ágya és kaparója van , más ha purinán meg ha tesco gazdaságos cimű "eledelen" él .
2016. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem kicsi macskám van, felnőtt kandúr létére alig 2,5 kg. De ez ritka szerintem.

A kajája nem drága mivel nagyon keveset eszik, de épp ezért a legjobbakat próbálom venni neki, gabonamentes tápokat érdemes.

[link]

Innen szoktam rendelni, mert nálunk a boltban ilyesmit nem adnak. A hátoldalán mindig van útmutató hogy mennyit adj, az én macskám annál kevesebbet eszik. De úgyis szól ha éhes vagy akar valamit. Az én cicám nem eszik nedves kajákat, de más macskák általában szeretik azt is, szóval még pluszba az kellhet vagy hús.

Oltások ára állatorvosonként eltérhet, szóval nézz árlistát ott ahova vinnéd. Fontos ivartalaníttatni is, de azt csak egyszer kell...

2016. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2#

És milyen fajta a macskád?

2016. júl. 21. 20:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

" honnan tudom hogy nem volt neki elég a kaja,és éhes? "

Enyémek elég felháborodottan szokták közölni: bejönnek a szobába, megállnak előttem és harsány miau után kivonulnak a konyhába, leülnek mozdulatlanul, szemben a tányérjukkal. :)

2016. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na, azt hiszem én tudok mesélni, 5 is van, a 2 kiló 30 dekás himalájaitól a 12 kilós main coonig.(ezen kívül 2 sziámi és egy sima házi)

A tartásuk első időszaka tud költséges lenni. Nekem bent vannak, így fel kellett szerelkeznem macskabútorokkal kaparófákkal macskawcvel, ha kinti ezt megúszod. Ezekre nem tudok árat mondani, nézz neten, mert baromi nagy árkülönbségek vannak. (Vehetsz 10 ezer ftért is tálat, de a macska egy üres vajasdobozból is ugyan olyan jóízüen eszik...)

Az oltások megint attól függ mit adatsz be, és milyen áron dolgozik a dokid, nekünk kombinált 3500, veszettség 5000 fip, felv 7000-8000. Kicsinek ezeket duplán kapja, aztán minden évben ismételni kell. De pl nekem benti cicák, így veszettséget nem kapnak.

Kaja is attól függ, mennyit szánsz rá. Nekünk hill's és acana megy, mindig 10 kilós tápot veszek mert úgy olcsóbb, emellé husit főve, szóval igencsak jól élnek, kb havi 20 ezer az 5 macskára. Alom az nem nagy pénz, havi 2000ből kijön ennyi kakilógépre is. Apuméknak 4 házicica van, kinti-bentik, ők olyan havi 6-8 ezerből kihozzák őket. Szóval tud olcsó, és drága is lenni.

Hát az éhes macska felhívja magára a figyelmet, ne aggódj, nagyon nem az a csendben éhezek állatok ők. Némileg függ a mérettől, (a 12 kilós main kan kétszer annyit eszik mint a 2 kilós himaláj kislány) de a többi hasonló súlyú, és amíg a 5 kilós házi kb annyit eszik, mint a himaláj, az 4 kiló körüli sziámik kis zabagépek, de ők többet is mozognak.

Bármi kérdésed van szívesen írok, már rengeteg betegséget is kezeltünk emellett én állatmentőként tevénykedem, és azon belül is a cicákkal foglalkozom, így bőven tudok tanácsot, infót adni:)

Sziámi kan tesók 8 évesek kb 4 kilók

Main coon jellegü kandúr 5 éves 12 kiló

Himalájai perzsa kislány 6 éves 2,30 kiló

Házi kandúr 5 kiló fölött vmivel 3 éves

Mind ivartalan

2016. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én is azt tudom mondani,hogy a kezdeti költségek lesznek magasak. érdemes ivartalanítani, beoltatni, esetleg chippet is rakatni.

megvenni neki az alomtálcát,a tálját, a fekhelyét stb.. ezek mind egyszeri költségek. az oltás is évente kell majd új, szóval nem jelentős havi szintre lebontva.

almot kell neki venni. ez alomtól függ, én a csomósodót szeretem, ez sokáig elég. nálunk kb 1000 ft havonta az alom egy cicára.

etetés terén teljesen ember függő,hogy mit ad neki. ha húst meg jó minőségű tápot kap, akkor belekerül pár ezerbe havi szinten. ha házikosztot meg olcsó konzervet kap,akkor pár száz ft havi szinten. én a húsra és a jobb fajta tápra szavazok, esetleg néha konzerv.

és persze lehet,hogy néha megleped egy új fekhellyel vagy 1 új játékkal. de ezek már elenyészőek. konkrét árat nehéz mondani, attól függ mivel eteted.

2016. júl. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2016. júl. 22. 10:26
 8/10 anonim ***** válasza:

A méret nem igazán releváns. A kisebb testű macska valamivel kevesebb tápot fogyaszt, de ez a költségek szempontjából elhanyagolható.

Igazuk van az előttem szólóknak: az első év drága, amíg mindent beszerzel, oltatsz, ivartalaníttatsz. Utána már csak a táp és az alom, meg időnként doki.


Ami az éhséget illeti, az enyémeknek állandóan kint áll a száraztáp, esznek, ha éhesek. A macska nem olyan, mint a kutya, hogy addig eszik, amíg kaját lát. Szépen be tudják osztani. Sőt, így kevésbé is lesznek falánkok, hiszen tudják, hogy bármikor ehetnek. Nem híznak el...

2016. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kezdeti költségek elég magasak, úgyhogy mielőtt örökbe fogadsz egyet, érdemes egy kicsit spórolni. Mindenképpen szükség lesz egy alomtálcára (kb. 2000 Ft), kaparófára (az álló fajta 3000-4000 Ft körül kezdődik), szállító dobozra ( 5000 Ft-tól kezdődik), ha külön fekhelyet szeretnél neki, akkor macskaágy (kb. 4000 Ft) etető, itató (kb. 2000 Ft), macskaalom (ez minőségtől függ, az enyém biológialag lebomló prémium alom, 4500 Ft/ 20 liter, de nagyon sokáig elég), karomvágó (1000 Ft), játékok (opcionális, de 1000-2000 Ft biztosan van), száraz táp, és ha fontos a macskád egészsége, ez prémium legyen. Minimum Royal Cannin, de ennél vannak ezerszer jobb tápok is. Nekem most Royal Canin Kitten van 4 kg-os kiszerelésben, ami így 6990 Ft, tehát kilója 1747 Ft, de ha nagyobb kiszerelésben veszed, akkor olcsóbb. Egyébként nem sokkal drágább, mint a Kitekat és társai, de minőségileg messze felülmúlja. Ebből kb. 20 grammot adok a cicámnak egy nap, tehát a 4 kg 200 napig elég neki. E mellett reggelente kap egy fél Dein Besten konzervet (150 Ft/konzerv), esténként pedig nyers husit, leginkább csirkemell filét. Csirkemellből kb. 30 grammot eszik meg egy nap, tehát egy kg filé (1400 Ft) elég egy hónapig.

Benti cicának is mindenképpen meg kell kapnia a kombinált oltást, egy hónapon belül meg kell kapnia az első kettőt (2x5000 Ft), majd évente ismételni.

Tehát felszerelésre 15-20.000 Ft-ot számolhatsz, ebből persze lehet spórolni, ha használtan veszed.

Macskaalom 4500 Ft kb. egy fél évre, eledel egy fél évre 6990 Ft+ havi 2000-2500 Ft, ha húst és konzervet is kap. Ha ehhez még hozzá adjuk az oltásokat, már 40.000 Ft körül járunk, és fél éves korán belül ivartalanítani kell, ami +10-15000 Ft. Az első félévre így nyugodtan számolhatsz 50.000 Ft-ot, ameddig nincs ennyi félre tett pénzed, nem érdemes cicát venned, ha felelősségteljes gazdi akarsz lenni. Macskát tartani nem olcsó, de utána már csak havi pár ezer Ft költséggel jár, feltéve, ha nem lesz beteg.

Ragdollom van, 3 hónapos, előtte sziámim volt.

2016. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm utolsó a kimerítő választ!! :)

Meg mindenkinek is köszi. :D

2016. júl. 22. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!