Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy éljük túl ezt a 2-4hetet...

Hogy éljük túl ezt a 2-4hetet a picurra?

Figyelt kérdés

Még nagyon pici a cila, állatorvos szerint talán hat hetes.

Kb olyan vele, mint egy újszülöttel.

Most is hullaálom, de ahogy elengedem a popsiját keservesen sír, pedig rajtam alszik...

Hogy kell macskamamának lenni?


2016. júl. 22. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
most került hozzátok? teljesen normális, ha az első pár napban sokat sír, mivel új, ismeretlen környezetbe került, hiányolja a testvéreit meg az anyukáját. Pár nap után megszokja, és nem lesznek vele ilyen gondjaid :) az viszont jól jöhet, ha van mivel játszania, akár házi készítésű, akár boltban vett macskajátékokkal is jól elvannak
2016. júl. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Talált cica?

Jól látod a helyzetet, valóban olyan, mint egy újszülöttel, hiszen neki még bőven az anyacicával lenne a helye. A 8 hetes kor előtti elválasztás sok gondod okozhat, egyrészt azért, mert az immunrendszer nem tud úgy megerősödni és érzékenyebb lesz, másrészt a szocializáció lassabb és sokkal több türelmet igényel az embertől.

A jó hír az, hogy cicák gyorsan fejlődnek. Ha most pár hétig rászánod az időt és energiát, akkor nagyon nagy jót teszel vele. Utána pedig szépen önállósul majd.

A helyes táplálás mellett valóban fontos neki a testi kontaktus is, hogy érezze a mama testmelegét. Ezért bőg, ha leteszed. Dédelgesd minél többet! Ne félj, ezzel nem fogod elkényeztetni! Később magától "válik majd le" rólad. De most még nagyon kell neki a biztonságérzet, mert ha nem kapja meg, akkor felnőttként stresszes, ideges, kiszámíthatatlan lesz, fura szokásokat vehet fel.

Szurkolunk nektek!

2016. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bodebott cila.

A doki mit adjunk mit ne adjunk hol hogy vackoljunk neki részt elmondta. De a hogyan válj cicamamává részt nem.

És tényleg az a baj, hogy macskanevelési táppénz nincs. Mit csinálunk vele, amíg dolgozunk? Elmegy az alomba kakilni, de ha előtte nem simogatjuk a hasiját akkor nem, max ha már felrobban a hasija... Anyátlanka.

Ráadásul a két éves kandúr azóta fél fél percre jár haza... Ki nem álhatja...

Én se vagyok komplet, hogy bevállalom ezt az aprókát. Na a táskában az oldalamon alszik, így tudom csinálni a dolgom tőle.

2016. júl. 22. 12:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Aranyos vagy! Mindekinek ilyennek kéne lennie :-)

Az enyém azért több m két hónapos volt, mikor elhoztam, szóval nem a hat hetest éltem át.

Alaprecept macskamama pótlására (jelen életkorában): szerezzél egy hagyományos vekkert, ami ketyeg. Feltétlen ketyeg, nem csipog, nem pittyeg. Egy régi (gyerekkoromban) kutyás könyvben olvastam, hogy a ketyegés az anya szívverését idézi fel a kölyökben. Szóval csinálj neki egy fészket valami ruhából, és tedd bele az órát, a ruha alá. Az enyémet én így hoztam el, másik városból, harminc perc vonatút, mikor itthon kibogoztam, rá volt gyógyulva az órára, végig aludta az egész zakatolást. Na így fogod tudni letenni kicsit! És így jobban ellesz magában, amikor dolgoztok. Mert igen, ilyenkor még kellene neki anyuka meg a testvérei.

A plüssállat is jó ötlet, puha, meleg, hadd ölelgesse, mintha egy másik cica lenne. Kis testvérpótlék.

Simogasd sokat (érintés).

Beszélgessél is hozzá sokat, mint egy babának. Én pl megmutattam neki a lakást. A karomban fogtam. A száradó ruhákat a kötélen, kabátokat a fogason, meg ilyeneket. Megszimatolta. Nekem máig marha vicces, mikor a macska szimatol :-D

Én a naiv adtam neki egy cserép aloét, hát magát a növényt imádja, és innen tudom, hogy kertészkedni is szeret. A macska előtt sok virágom volt. Ma már macskám van. A sást egyébként majd meg fogja enni (később, nem ilyen fiatalon), és azt adhatsz majd neki, nem mérgező (fűfogyasztás miatt).

Ha lélegzetvételhez jutsz, olvasgassál macskákról.

Nincs macskanáthája, megnézte az orvos? Szeme-orra nem folyik, nem tüsszög? Ha kijön rajta, egy db injekció, mert ezt vírus okozza.

Játék ötletek, hogy tudj tőle megmozdulni: ásványvizes, üdítős üveg kupakja. Boltokban van betéve ilyen "labdaautomata" gyerekeknek száz ft egy labda, akkora mint egy üveggolyó, csak vigyázz, lehet, tényleg az lesz, én a multkor vettem az enyémnek egy dinnyemintásat, akkorát szólt, mikor ledobtam neki, nem is érdekelte, de általában gumilabdák.

Remélem segíthettem. Kicsit irigyellek, h babázol :-)

2016. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, már van felnőtt macskátok. Akkor nem biztos, h szükség van rá, h olvasgass
2016. júl. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem lesz vészes!

Az első pár nap amíg megszok,aztán jó lesz. Én novemberben kaptam egy 5-6 hetes a hóban talált fagyoskodó cicát. Az első pár napban állandóan vele voltam, aztán könnyebb lett. Megkapta a használaton kívüli fürdőt. Ott lakott, bennt a házban pár hónapig, tavasszal kiengedtem. Sajnos fiú, úgyhogy egy hónapja elcaavargott. Remélem meg lesz.

Ilyen volt:

[link]


Ilyen lett:

[link]


Jó lesz,kitartás

2016. júl. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát eddig kockásra ültem a fenekem, mert csak az ölemben alszik. Órákat...

Sajna hamar lemerül...

Ma picit kivittem a kertbe, persze ment volna a naggyal bandázni, ki az uzcára...

Kedves utolsó, remélem hazamegy az a csavargó(nagyunk fél nap után büdösdög)

Amúgy a cilánk nagyon hasonlít rá.

2016. júl. 23. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!