Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van itt aki ért a macska...

Van itt aki ért a macska sérülésekhez? Sérült már meg a macskátok?

Figyelt kérdés

Van egy befogadott kandúr cicánk, akin valószínűleg egy tályog volt, mivel fel volt dagadva a lába, de reggelre lelohadt és egy seb van a helyén, ugyanilyen színű, de nincs lyuk a közepén, csak egy ekkora kb 2 cm átmérőjű seb.

[link]

Ezt mivel kéne kezelni?

Az a baj, hogy néha nyalogatja is a macska, mindig rászólunk, de ha elcsavarog fél-1 órára, akkor nem vagyunk mellette.

(Gondolom, hogy kérdezni fogjátok: 3 hét múlva visszük ivartalanítani, hogy ne legyenek többé ilyen sérülések, addig pedig nagyon vigyázunk rá.)



2016. júl. 23. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha nagyon csúnya seb, vigyétek állatorvoshoz!!!


Lefertőtlenítettétek a sebet??

2016. júl. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, betadine-t is raktunk rá, nem annyira csúnya, de hétfőn azért visszük állatorvoshoz, csak az érdekelne, hogy addig tudok-e itthon tenni érte valamit.
2016. júl. 23. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Hiába kötöd be, leszedi. Betadin jó, keserű, ezért nem nyalja le.
2016. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Betadin, lehetoleg ugy, hogy a sebbe is keruljon. Amire figyelni kell, hogy ne zarodjon be a sebnyilas addig amig a mogotte levo resz nem gogyul, mert akkor a geny nem tud tavozni, es ujra megdagad.
2016. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, a betadine sem állítja meg, egyszer sikerült lenyalnia az egészet:D

Aztán újra megcsináltam és figyeltem, de ha holnap is ilyen kedvében lesz, lehet, hogy rakok rá egy tölcsért, az végülis csak jót tesz, ha nyalakodás nélkül szellőzik a seb.

2016. júl. 23. 23:00
 6/7 anonim ***** válasza:
vidd el orvoshoz.. egy ilyen sebbe bele is halhat,hogy elfertőződik. az állatorvos lefertőtleníti és legtöbbször antibiotikumot is ad a cicának
2016. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy holnap viszem, csak, hogy ma tudtam-e volna kezelni valahogy. Bár 1 nap alatt nem váltom meg a világot úgysem:D

Jól van a cica, bent alszik, reggel indulunk a dokihoz, köszi a válaszokat.

2016. júl. 24. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!