Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy felnőtt korában befogadott...

Egy felnőtt korában befogadott macska megszokhatja az új gazdáit?

Figyelt kérdés

Szeretnék befogadni egy cicát. Nézegettem állatmenhelyek honlapjait, de itt szinte csak felnőtt macskák vannak. Azt olvastam, hogy egy felnőtt állat nem igazán tud megszokni új helyen, rosszkedvű és ellenséges, hiszen elvesztette az addig megszokott felségterületét, és az addigi gazdáját.

Van esély arra, hogy egy felnőtt macska megszokja az új helyét és gazdáit?


2010. ápr. 16. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kezhez lett szoktatva, akkor idovel hozzad szokik.
2010. ápr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Sztem simán. Az enyém legalábbis hamar megbékélt. Meg biztos örülne a macs, ha végre lenne gazdija :).
2010. ápr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk három olyan cicánk van, akik felnőttként költöztek ide. Igaz, ők önszántukból jöttek. Kezdetben persze csak a kaját fogadták el, de most már legszívesebben az egész napot az ölünkben dorombolva töltenék.
2010. ápr. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megbekel, foleg ha nem lesz rivalisa.

Baratnomeknel csak azert volt gond, mert volt rajta kivul masik is.

Es a befogadott meg egy hatalmas kandur volt, es ult es morgott mint egy kutya.

De par nap es o is megbekelt es amolyan Garfield forma lett :)

A cicak alapvetoen tarsas lenyek, es konnyebben alkalmazkodnak, nem olyan helyhez kotottek mint a kutyak.

A cica oda farol, ahol van simi meg kaja.

2010. ápr. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megbékél. Adtam már örökbe felnőtt macskát, semmi gond nem volt vele sem nálam, sem az új gazdánál. Most is van egy örökbe fogadható felnőtt cicám. Nem tudom, mikorra fogok tudni gazdit keríteni neki, mert hiába egy oltott, ivartalanított, borzasztó kedves, bújós, dorombolós, igazi, hamisítatlan ölbe-cica, a 6-7 éves kora miatt senkinek nem kell. Pedig vele már nem lenne olyan probléma (pl. rombolás), mint egy kölyöknél.
2010. ápr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem megbékél,ha jól viselkedsz vele.Nem arra célzok hogy rossz gazdi lennél,de ha nem akarja hogy simogasd nem simogasd meg ijenek.Ha érzi a szeretetet biztosan ki fogtok jönni egymással.
2010. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem rég fogadtam örökbe egy fiatal felnőttet meg egy ötévest. Az ötéves már első este ölben dagasztott és a kezdetektől velünk alszanak. Nagyon jól elvannak.

Ezek pont hogy nagyon hálásak, ha otthont és szeretetet adsz nekik.

2010. ápr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Hozzánk bedobtak régebben 2 felnőtt és egy kiscicát az udvarba és megtartottam őket. A legaranyosabb macskák lettek a világon :) Annyira örültek, hogy valaki szereti őket. Az egyik sokáig bujkált nem jött oda hozzám, a másik meg a kicsi kezes volt nagyon,de idővel a harmadik is megszokott nálunk :) Volt saját kis kosaruk abban aludtak, tündériek voltak :) Ez már nagyon nagyon régen történt, én még gyerek voltam, sajnos már elpusztultak a cicák, öregek voltak, ezért is beszélek róluk múlt időben :(

Szóval a válasz igen, meg tudnak szokni :)

2010. ápr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem akkor én is sikerrel járok majd... :)
2010. ápr. 19. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!