Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámnak csipás volt a...

A macskámnak csipás volt a szeme, föztem ki kamilát es bekentem neki. Pár nap mulva még csunyább lett neki és ismét lekentem neki, de estére veres lett neki nagyon csunya a szeme mit tegyek?

Figyelt kérdés
2016. júl. 26. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Vidd el állatorvoshoz. Ez szerintem elég egyértelmű kéne, hogy legyen.

Lehet sérülés, lehet fertőzés, lehet macskanátha. Mind másféle kezelést igényel. Szemcseppet és antibiotikumot fog kapni. Hogy milyet, az attól függ, mi okozza a bajt.

Embernek való gyógyszert, szemcseppet nem kaphat.

A kamilla többet árt, mint használ, amint látod is. Gyulladt cicaszemre nem szabad kamillát alkalmazni. Szárító hatása van, még jobban begyullad neki.


Tehát itt csak az állatorvos segíthet. Ne késlekedj, ha nem szeretnéd, hogy megvakuljon szegény. :(

2016. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3%
Akkor beteg. Nekünk is ijenvolt, egyidõ után elmúlik. Mi nemis nyúltunk hozzá,nehogy fertõzést kapjunk
2016. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

"Nekünk is ijenvolt, egyidõ után elmúlik. Mi nemis nyúltunk hozzá,nehogy fertõzést kapjunk" - gratulálok. Gondolom, a gyógyítás fel sem merült.

Ja, elmúlik. Csak épp lehet, hogy a szeme is elmúlik vele együtt, vagy a macska is elmúlik. :(

2016. júl. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Ekkora idiótának,mint a 2-es válaszoló,nem szabad engedni,hogy állatot tartson.

Amugy meg igen,minél hamarabb állatorvos

2016. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehetőleg még ma
2016. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Öööö, hogy hogy mit? Van az az állatorvos nevű bácsi vagy néni, azt kéne meglátogatni vele. Ha a te szemed fáj, és nem múlik el a kamillától, mit csinálsz?
2016. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem elég 1x ki mosni neki az én kis cicám 1 hetes kora óta beteg kamillával ápolom neki azóta is az elején 2-3 óránként mostam neki ma már elég 2-3x naponta és sokkal szebb. voltunk állatorvosnál 2 hetes korában azt mondta alul fejlett ezért ilyen nem tudd vele mit csinálni és nem fog megmaradni erre készüljek fel. Nem érdekelt szorgosan ápoltam 3 hetes kora óta fecskendővel hozzá táplálom és most már szalad harap játszik szép kék szemecskéje van és iszonyat cuki. A 2.-odik hozzászólónak meg gratulálok én babát várok a 39.-edik hétben vagyok mégsem fordult meg a fejemben hogy ne ápoljam vagy hogy elkaphatok tőle valamit gyakori kézmosással meg lehet előzni és a kiscicák legtöbb betegsége emberre ártalmatlan.
2016. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet vírusfertőzés, baktériumfertőzés, rosszabb esetben akár szaruhártya gyulladás! Minél tovább barkácsolsz a cicán, annál súlyosabb lesz a gyulladás, akár a szem is rámehet. Enyémnél harmadszorra találta meg a doki a megfelelő szert, mert szemész szakvizsgálat nélkül nem mindig látni, melyik a betegség.
2016. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Doki mindenképp.

Kamilla sem macskának sem kutyának nem az igazi. Ahogy valaki előttem írta, nagyon szárít.

Borvízzel kell kimosni, de ahogy leírtad, ez már nem bórvíz, hanem orvos kategória.

2016. júl. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%
Na,mit tagadjam én vagyok a 2- es! Egybõl úgy háborognia kell az egésznek! Mert ti tudtokis gyógyítani! Fogadjunk,7 évig kijártátok az orvosit,hogy ijenek vagytok! Bocsánat kérdezõ,vidd el állat orvoshoz a macskádat. Egybõl ki akad az egész,csak mert ti megtehetitek! ( kérdezõ,ezt nem terád értettem)
2016. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!