Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem akarja a kiscicánk...

Miért nem akarja a kiscicánk használni az almot?

Figyelt kérdés
Egy hete anyukámnak hazavittem egy kiscicát aki az unokatestvéremékhez szegődött. A cica nagyon aranyos, jó az étvágya, de az almot csak ritkán hadználja. Vagy mellé, vagy a garázsba végzi el a dolgát. Mi lehet a baj? Hogyan lehet rászoktatni az alom használatára?

#Cicalom
2016. júl. 28. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az vált be, hogy beleraktam az alomba és gyengéden kaparó mozdulatokat imitáltam a cicusom lábával. Mondjuk, a te esetedben már tudja, hogy mire való, de talán így megerősítheted benne, hogy ott végezze a dolgát. Az ürülékét helyezzétek az alomba és ha máshova pisil, nagyon alaposan szagtalanítsátok a területet. Esetleg át lehetne rakni a garázsba az almot. Lehet, hogy túl közel van az evőhelyéhez vagy alvóhelyéhez. A cicák amilyen aranyosak, olyan fifikásak tudnak lenni. :) Esetleg az almot még le lehetne váltani, ha semmi más nem válik be. Sok sikert! :)
2016. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a cica? Ha 3 hónapnál fiatalabb, akkor csak időt kell neki adni. Főleg, ha idő előtt (8 hetes kora előtt) választották el, akkor lassabban szocializálódik.

Okozhatja a bajt az is, ha férges. Féregtelenítés volt?

Jól írta az előző, az sem mindegy, hol van az alom. Ne legyen se etetőtál, se fekvőhely közelében. Ne legyen a lakás forgalmas pontján, inkább egy nyugalmas sarokban, ahova vissza tud vonulni.

Legyetek vele türelmesek, előbb utóbb menni fog az!

2016. júl. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Illetve magával az alom fajtájával is gond lehet. A macskák nem szeretik az illatosítottat, a mieink a szilikonosat sem.

Érdemes kipróbálni másik fajtát, illetve azokat, amiket az előző válaszolók írtak.

2016. júl. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt pontosan nem tudjuk, hogy mennyi idős, mert ugye úgy szegődött oda a rokonainkhoz. De szerinrm olyan 4hetes lehet kb. Mi csak sima homokot tettünk bele a műanyag tálcába. De akkor valószínűleg a helyével van baj.

Köszönöm szépen a válaszokat :)

2016. júl. 28. 23:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Ó szegény. Egy 4 hetes macseknál már az is siker, ha egyedül tud már wczni. Legyetek nagyon türelmesek vele.
2016. júl. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!