Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A minap találtam egy kismacská...

Hemingway kérdése:

A minap találtam egy kismacskát az utcán, úgy döntöttem örökbefogadom. Még soha nem volt macskám, kell neki törkönyvet igényelni, vagy mi ilyenkor a teendő? Vigyem el állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

2016. júl. 28. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, először is vidd el állatorvoshoz, aki mindenekelőtt féregteleníteni fogja. Aztán megbeszélheted vele, milyen oltásokra lehet szükség. Kap egy egészségügyi kiskönyvet, ahova minden parazitaellenes kezelést és oltást bejegyeznek.

Kijárós, vagy benti cica lesz?

2016. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ami a törzskönyvet illeti, házimacskának is lehet igényelni, bár nem szoktak. Ehhez el kell vinned macskakiállításra, ahol fajtabesorolást kap, vagyis megállapítják, hogy európai rövidszőrű házimacska. A felmenői rubrikái üresen fognak maradni, hiszen nem tudjuk, kik voltak. Viszont ha őt tenyészteni szeretnéd, az ő kölykeinél már a szülők neve ott lehet a törzskönyvben. Hosszútávon pedig szép, egészséges macskaalmokat tenyészthetsz, amelyeknél kizárt, hogy vérrokon-nászból származzanak.

De mindez csak akkor lényeges, ha tenyészteni szeretnéd. Ha nem, akkor inkább ivartalanítsd és ne foglalkozz a törzskönyvvel.

2016. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Benti és kinti cica lesz. Ivartalanítani szeretném, mert nem szeretnék tenyészteni!! Akkor a törzskönyv felesleges! Akkor állatorvoshoz mindenféleképpen viszem! Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Talán még egy kérdés: Mit gondoltok az interneten található cica gondozó írásokról? Megbízhatóak?
2016. júl. 28. 18:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen orvos. Ha kinti benti lesz, kombinaltat és veszettség oltást minimum érdemes lenne neki beadatni, féreghajtót fog kapni, és bolhák kullancsok ellen is fel kéne szerelkezni spot on vagy nyakörv(inkább előbbi) személyében. Ivartalanítani 4 hós kora után nyugodtan viheted, ne várj vele sokáig. A doki meg fogja mondani neked kb mennyi idős, kell e neki még tejpótló. Tehéntejet ne adj neki, azt nem ihatnak.

Etetni én prémium tápot ajánlok mindenkinek, de sokaknak nincs rá anyagi keret, a bolti márkák közül a félix a legnormálisabb, az mehet neki.

Ezen kívül húsnyesedék, viszont sertés húst csak főve ehet!

Amire még szükséged lehet egy macskawc, illetve egy kaparófa, hogy bent is ki tudja elégíteni a szükségleteit. Utóbbit potom pénzért tudsz csinálni is.

Cicagondozó? Miért lenne ilyenre szükséged?

2016. júl. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

biztos,hogy gazdátlan volt?

ha igen,akkor jól döntöttél,hogy nem hagytad ott.

állatorvoshoz vidd oltásra,féreghajtásra,bolthairtásra,ivartalanításra. nagyjából ennyi teendőd van. utána az oltást és a féreghajtást kell ismételni majd. + a bolhairtás,de ezt te is megtudod csinálni.

nagyjából ennyi. a netes leírások közül vannak megbazhatóak.de én inkább a könyveket ajánlanám(még ha régimódinak is tűnik). a honlapokat sokszor gyerekek szerkesztik,akik kb képen láttak életükben macskát. míg a könyveket állatorvosok és tenyésztők írják.

2016. júl. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
azért tegyél ki egy plakátot ahol találtad a cicust, mert lehet, hgy valaki zokog utána
2016. júl. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy cba parkolója melletti árokban találtam (vagyis messziről meghallottam a kiscica nyávogást). Szerintem kb 8 hetes lehet. A parkoló körzetében egy ház sincs, csak főút!!! Nemhiszem hogy valaki véletlenül hagyta el.
2016. júl. 28. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!