Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Árérték arányban, és összetéte...

Árérték arányban, és összetételileg melyik macskaeledelt tartjátok a legjobbnak? (csak prémium tápok)

Figyelt kérdés
Előny lenne, ha van ivartalanított és/vagy benti cicáknak való. Plusz ami hozzáadott kalciumot, vagy darált csontot is tartalmaz esetleg, mert a cicám nem eszi meg sem a nyers, sem a főtt csontot, és gondolom szüksége lenne rá.

2016. júl. 28. 23:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem, hogy mindenképpen gabonamentes legyen, tehát Royal canin, Brit premium és társai kizárva
2016. júl. 28. 23:50
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem tudok róla, hogy létezne olyan gabonamentes táp ami kifejezetten ivartalanított cicáknak lenne. Amik gabonamentesek azok általában "minden" cicának megfelelőek. Prémium gabonamentesek: orijen, acana, applaws,porta21, taste of the wild,visan optimanova rabbit,purizon. Most direkt megnéztem,egy tápot találtam ami sterilizált cicáknak való és gabonamentes;GranataPet Sterilised szárnyas, de ez csak 45% húst tartalmaz, a fent említettek pedig 60-80%-ot. Ha mindenképpen steril tápot akarsz akkor szerintem nagyon jó a Visan Optimanova Steril tápja, igaz nem gabonamentes de 75% húst tartalmaz, szóval nem lehet vészes a gabonatartalma.
2016. júl. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én sem találtam, bár azt hittem, én vagyok a béna.

Nézegetem már őket egy ideje, és annyi féle van...nem tudok választani.

Kezdő, és laikus vagyok cicaetetésben, nem tudom mire van szükségük...mármint azt, hogy gabonára nincs, és minnél több állati fehérjére azt azért én is tudom.

13 hetes ivartalan "fiam" van, lassan elfogy neki a táp(Royal) ésmindenképpen váltani akarok róla.

De nem értem, miért csak a gyengébb, gabonás tápokból van hatalmas választék...royalnak még steril juniorja is van, és egy rakat fajta, akárcsak hill'snek, míg az igazán minőségi tápok közül soknak még junior tápja sincs...:/

Vagy ne ezzel foglalkozzak? Vegyem azt, ami a legjobb tartalmat nyújtja?

Nem igazán tudom kitalálni, és eddig mindenki mást mondott...

2016. júl. 29. 11:15
 4/7 anonim ***** válasza:

A gabonamentes tápok állítólag savanyítsák a vizelet Ph értékét, így megfelelnek ivartalanított cicáknak is. Én a helyedben ennek ellenére gabonamentes junior/kitten táppal etetnék 1 éves koráig. Például ezekkel: Orijen Cat & Kitten csirke,

Applaws Kitten.

Mivel kandúr a cicád és rájuk jobban jellemző a húgykövesség kialakulása(bár állítólag genetika,hogy melyik cicánál jön elő) én egy éves kora után steril táppal etetnék. Szerintem a Magyarországon elérhető legjobb steril táp jelenleg a Visán

Optimanova Sterilised. De ahogy látom ők most cserélik le a tápjaikat gabonamentesre, hátha amire betölti az 1 évet már gabonamentes lesz a steril tápjuk is.

Itt tudsz nézelődni gabonamentes tápokat: [link]

Itt pedig a visánt tudod megnézni: [link]

Itt vannak már gabonamentes visánok: [link]


És innen érdemes rendelni, minden hónap első hétfője zöld hétfő, ami azt jelent,hogy ingyen szállítanak: [link]


Remélem tudtam segíteni!

2016. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*savanyítják :D
2016. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket.

Ugyan nem Magyarországon élek, de nálunk is elérhető minden táp ami magyarba is, illetve kicsit több a prémium.

Kipróbáljuk az Orijen és az applaws juniorját is, végül úgy is mindig a cica dönt :D

2016. júl. 29. 21:01
 7/7 atti-73 ***** válasza:
Leonardo, N&D
2016. júl. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!