Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg a hófehér macskák a...

Tényleg a hófehér macskák a genetikailag leggyengébbek? Műttessem meg már "gyerekkorában", hogy sose legyen kölyke?

Figyelt kérdés

Nem lenne baj később, ha lenne, gazdit is találnánk, de maradhatna is kiscica, mert hely van, meg imádjuk őket.

De a lényeg, hogy azt mondta egy ismerősöm, jobb ha nem lesz neki kölyke, mert a fehérek gyengék genetikailag.

De hát ő is úgy lett, hogy az anyukája fehér volt.


2016. júl. 29. 08:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
az idióták kíméljenek, akik szerint se kutyát, se macskát nem kéne szaporítani, mert ha így lenne, már kihaltak volna ezek a fajok.
2016. júl. 29. 08:38
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Maga a kèrdès is idióta, ìgy nem igazán van jogod másokat ilyen indokkal kirekeszteni.

Ugyebár kapásból a gyenge NEM biológiai szakkifejezès, ilyen nincs, mert az, hogy egy faj(ta) generaliata mèg nem teszi " erősebbè" a specialiatánál, főleg nem úgy hogy a vizsgálat szempontjai sincsenek megadva.

2016. júl. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, ismerősöd szerintem keveri az albínóval, az albínók tényleg gyengébbek lehetnek, hisz az albínó emberek se hosszú életűek és rossz a szemük, de nem keverendő a fehérrel. :)
2016. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, nekem is ez jutott eszembe, bár az albínók is szaporodnak, és nincsenek halálra ítélve az utódaik.


Előző: a kérdés nem volt idióta, és hadd döntsem már el én, hogy mit írok ki, jó?

Nem vagyok biológus, nem orvosi szakvéleményt kértem, nem is egy olyan oldalon vagyunk. Szóval az észosztással el lehet fáradni máshova.

2016. júl. 29. 08:59
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, semmi baja nem lesz. :) De érdemes ivartalanítani később.
2016. júl. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi.

idővel mindenképp, azért ne legyen 30 kölyök, de 3-4 lehetne.

2016. júl. 29. 12:27
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem gyengék genetikailag, viszont leéghetnek a napon(főleg a fülük), és emiatt hajlamosabbak a bőrrákra. Ha a fehér színhez kék szem is párosul, hajlamosabbak lehetnek süketségre, ami akár veleszületett is lehet. Kb ennyi.

Én nem kapok vérszemet, ha valaki szaporítani akar, de annyit hagy tanácsoljak, a cicádnak ne engedj csak évi 1 almot, a többit elkerülheted fogamzásgátlóval, az évi 2-3 alom rámehet a cicád egészségére. Illetve minimum a terhesség, és szoptatás időszaka alatt minőségi, direkt erre a célra gyártott tápot kéne adni neki (lehetőleg gabonamenteset)

Ha heterokróm cicáid születnek(másszínű a 2 szemük) akkor nagy esély van rá, hogy a kék szemük oldali fülükre süketek lesznek, így nem ajánlom, hogy tovább vidd ezt a genetikai mutációt, még ha gyönyörű is.

2016. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt két különböző témát kell megvitatni.

1. Az előző válaszadó jól leírt mindent a fehér színű macskával kapcsolatban. Nem jelenthető ki egyértelműen, hogy gyengébb lenne, bár a bőre, szeme, füle lehet érzékenyebb.

2. Ettől függetlenül kell eldöntened, hogy a macskát szaporítani, tenyészteni vagy ivartalanítani akarod.

Szaporító: Aki csak azért elleti a macskáját, mert sajnálja a pénzt az ivartalanításra, vagy csak azért, mert a kiscicák cukik. Ez önzőség.

Tenyésztő: elviszi a cicát kiállításra (mert házicicát is lehet ám!) és ott fajtabesorolást meg törzskönyvet kér (európai rövidszőrű házimacska). Plusz kivizsgáltatja, hogy egészséges-e, beoltatja minden betegség ellen, féregteleníti rendszeresen, gondoskodik róla, hogy csak évente egyszer fialjon olyan apától, aki biztos nem vérrokona. A kicsiket oltva, féregtelenítve, 12 hetesen, szobatisztán, örökbefogadási szerződéssel adja a megbízhatónak talált gazdinak.

A házimacskát nem kell a kihalástól félteni, sőt, többször annyi szenvedésre ítélt kóbor macska van, mint ahány gazdi. Így a szaporított cicák tőlük veszik el a lehetőséget a gazdira találáshoz. Akik vérszemet kapnak, azok amiatt teszik ezt, mert sok szenvedő állatot láttak, és nem értik, miért akar valaki tovább rontani a sorsukon, tovább növelve a populációt.

2016. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat megtudtam.
2016. júl. 29. 14:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem gyengébbek a fehér macskák.

Viszonr tényleg ivartalanítsd,csak jót teszel vele neki!

És a macskák nagyon nincsenek kihaló félben,főképp nem a házimacskák.Menhelyen,gyepmesteri telepen,utcán rengeteg macska van!

Minden féle színű,korú.

Ha találsz is nekik gazdát,csak egy ilyen cica elől veszed el a lehetőséget

2016. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!