Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudok csinálni a cica...

Mit tudok csinálni a cica holttestével?

Figyelt kérdés

Szombaton reggelről a szomszéd áthozta hozzánk a cicáját, mivel mentek nyaralni. Már 5 éve ez a megszokott, eddig is mindig mi vigyáztunk rá.

Azonban ma reggelre holtan találtuk szegénykét. Nem tudom, mi lehetett a baja, délután még evett, és ivott is, enni a saját kajáját kapta, nem tudom mitől pusztulhatott el. Ugyan elvonult, este ez tény, de sosem volt az a barátkozós fajta, velünk, és a cicáimmal legalábbis. Mivel nekünk is van cicánk, így a lakás cicabiztos, semmilyen vegyszer, mérgező növény, gyógyszer nincs elérhető helyen.

A gond viszont az, hogy semmilyen felületen nem tudom elérni a szomszédomékat, 10 napra mentek el külföldre. Ugyan tudom, hogy állatorvosoknál stb le lehet adni a tetemet, de nem tudom, hogy a kertbe szeretnék-e eltemetni, vagy hamvasztani szeretnék-e(mint a másik cicájukat) de így nem maradhat nálunk a tetem 10 napig, az biztos...mit csináljak?

Sajnos nem tudom, melyik hotelbe mentek, így ott sem tudom őket értesíteni.

Páromnak az az elvetemült ötlete támadt, hogy a nem használt régi pici fagyasztónkba tegyük be azt jóvan' de ezt elég bizarr ötletnek tartom....vki tud vmi lehetőséget amit megjátszhatnánk?


Illetve, hogy nekem is van 2 cicám, mennyi az esélye, hogy vmi fertőző betegségben pusztult el? Nekik is lehet vmi bajuk?

(A cica 13 éves volt)



2016. júl. 31. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Egy 13 éves macska elég idős ahhoz, hogy végelgyengülésben pusztuljon el.


Ásd el a kert végében.

2016. júl. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

A lefagyasztás annyiból jó lenne, hogy ők dönthetnének amikor visszatérnek.

A másik cicájukat is elhamvasztatták, valószínűleg őt is el akarnák...


Mondjuk én is elég bizarrnak tartanám a fagyasztást, ezért inkább eltemetném.

2016. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Hat... a 13 éves meg nem biztos hogy végelgyengult, inkább höguta, akármi.

De!

Én (is) lefagyasztanám.

Már csak azért is, mert igy lenne bizonyiték, hogy nem hagytátok el, nem ütöttétek agyon, éheztettétek, vagy bármi. Meg a szomszédok el tuddjék dönteni, mit szeretnének a maradványokkal csinálni.

Szoval, ha van rá lehetöség, akkor a lefagyasztás bár elsöre morbidnak tünik, valojában "perdöntö bizonyitékot" is adhat.

2016. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom mit csináljak szegénykémmel.

Hőguta, egyebek biztos nem lehet, a lakás légkondis, 22 fok van. A mi cicáink makk egészségesek, és mind a nappaliban aludtak, a szomszédé a saját kis kuckójában vt még este(mivel minden bútorát játékát át szokták ilyenkor hozni), szegény a fürdőkádunkba bújt el meghalni.

20 éve lakunk egymás mellett, így nincs szükség úgymond bizonyítékra, ilyesmi, meg hogy szándékosan tennénk kárt a cicában fel sem merülne, ráadásul kb 12 éve vigyázunk egymás állataira, ez a cica 8 évesen került hozzájuk, amikor a szomszéd hölgy anyukája meghalt, mert az övé volt, és mindig évi 2x nálunk nyaralt.

Valószínűleg elhamvasztatnák, én is ettől nem akarom őket megfosztani. Fagyasztott állatot el lehet egyáltalán hamvasztani? Sosem voltam még hasonló helyzetbe, bár sztem elég kevesen.

Ugyan morbid dolognak tartom valóban, de a garázsunkban van egy működő ezeréves kis fagyasztó, oda be tudnánk tenni, és még a lakásban sem lenne, csak fuuuu. Lehet hülyén hangzik, de úgy érzem meggyaláznám szegény állat maradványait azzal, hogy egy kukászsákban lefagyasztom....bár valszeg erre kényszerülök.

2016. júl. 31. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Lehet fagyasztott állatot hamvasztani. Amikor a szomszéd néni házhoz kérte a hamvasztást a kis tacskókeverékének, neki is azt mondták, hogy beteheti addig a fagyasztóba.


Szerintem nem "alázod meg" a testét, már nem él, és lehet, hogy a gazdáinak is fontos, hogy még egy utolsó pillantást vethessenek rá...

2016. júl. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Márpedig nekem is a fagyasztás jutott eszembe, még mielőtt olvastam a párod ötletét. Nem értem, mi lenne a meggyalázás benne, hogy hűtve tárolod, hogy ne rothadjon s a gazdái dönthessenek s láthassák... Az emberi holttesteket is hűtik. Az égetés jó, a kukacok a földben jók, a hűtés meggyalázás? Ezt nem értem. Csak mert a fagyasztóba normális esetben ételt rakunk, még teljesen normális dolog a test lebomlásának megakadályozására.
2016. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!