Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a gond a cicámmal?

Mi lehet a gond a cicámmal?

Figyelt kérdés

Mielőtt bármit írnék, előrebocsájtom, hogy pénteken megyünk állatorvoshoz, de nagyon aggódom.

Egyik cicám furcsán viselkedik, és furcsa tüneteket produkál. Egy 3 fős kolónia tagja, mindhárman testvérek, utcáról kölyökkorukban befogadott állatok. Most 3,5 évesek. A három testvér közül ő az egyetlen, aki félhosszú szőrű, ennek következtében gyakran kapok tőle a lakás különböző pontjaira szőrlabdákat, ami mondhatni normális jelenség volt, 7-10 naponta egy ilyen szőrcsomót takarítottam fel, szőroldó pasztával ezt kitoltuk 10-14 napos időközökre.

Újabban, kb 2-3 hete megsűrűsödtek ezek a szőrcsomók, 1-2 naponta hallom a hányás hangját, és időnként kaját is visszakapok. Enni nem akar, a korábbi 4,5 kilós versenysúlya után most már alig 3 kilóra fogyott, az oldalán most már látszik a horpadás a nagy szőr ellenére is. A kedvenceit sem fogadja el, a jutalomfalatot is megszagolja és elmegy. Fogínygyulladásra utaló nyomot nem láttam. Kb 3-4 hete kezdte el, hogy az összes ruhámra, ágyneműre rápisil, amin rajta van a szagom, ha csak egy póló lent marad a földön, egy órán belül tuti pisis lesz. Gondoltam a húgyúti problémára is, de nem láttam, hogy véres lenne a pisi. Az almot is rendesen takarítjuk.

Életvitelünkben semmi nem változott, hogy esetleg olyan mértékű stressz kiválthatná. Szeretjük, simogatjuk, bejöhet ugyanúgy az ágyba mellénk, mint eddig.

Bágyadt lett, egész nap fekszik, nem akar játszani sem.

Ma reggel férjem megszidta, mert az ő pólóját is sikerült lepisilnie, ami alatta volt az enyémnek, és a cica a padló közepén összegubbasztva bekakilt. Pedig férjemért odáig van.

Egyébként mi sosem bántottuk, de tudok róla, hogy mielőtt hozzánk került, volt bántalmazva, és idegenekkel szemben bizalmatlan, de nem vagyunk nagyon vendégfogadós fajták, nálunk nincs átjáróház...

Szerintetek mi lehet a baj? Már a legrosszabbra (FIV) is gondoltam...


(A +1 almostál beszerzése és a hasonló agyonismételt triviális hülyeségekkel hagyjatok, mert 30+ éve macskázom és régen túl vagyok már ezeken.)



2016. aug. 1. 06:50
 1/2 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy csak lakásban vannak tartva.
2016. aug. 1. 06:51
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Kicsit kevès infot írtál,így nehéz érdemben segíteni.Féregtelenítve mikor volt a cica? Ivaros vagy ivartalanítva van? Oltásait megkapta? Így látatlanban is nagyon nagy mèrtékű a fogyás, ráadásul gyakran hány a cica így szerintem ne várjatok péntekig mert komoly probléma lehet a cicával. Minden cica más, de az enyém 3 éves kapja a szőroldó pasztát, és még egyszer sem hányt szőrcsomót.A végterméken látom,hogy átmegy a cicán a szőr.Akár férges is lehet, vagy bármilyen húgyúti/gyomor fertőzése is lehet vagy akár ezek kombinációja is. Sűrgősen vigyétek orvoshoz, remélem rendbejön a cicád.
2016. aug. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!