Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért remeg a cicám?

Miért remeg a cicám?

Figyelt kérdés

A cicám folyton remeg, nem tudom, miért. Már 2 orvosnál vtunk, mind2 azt mondta, egészséges, de egyik sem csinált teszteket, csak megvizsgálta. Lázasnak nem vt lázas egyszer sem, és a dokinál nem is remeget...

Már több mint 2 hete nálunk van, 10 hetesen lett elhozva a családjától. Minden orvosi kezelést(féreghajtás, oltások) megkapott eddig, tnap vtunk dokinál veszettségért, és megkapta a 4. féreghajtót is, bár férges egyszer sem vt.

Eleinte azt gondoltuk a környezetváltozás miatt van. De már régóta nem úgy néz ki, mint aki stresszelne. Boldog sokat játszunk, egyedül is elvan, de ha lehet, velünk van, nagyon kis ragaszkodó. A lakásban 23 fok van, ő meg sziámi, nagyon kis rövid szőre van, lehetséges, hogy fázna? Vagy még mindig a stressz okozná? Esetleg lehet vmi betegség tünete, akárki tapasztalt már ilyet?

A cicát nem fenyítjük egyáltalán, elég csak rászólni, elég szófogadó, és semmitől sem fél(zajok, hirtelen mozdulatok, stb) ami érdekes még, hogy már aznap is remegett az ölemben, amikor érte mentünk a gazdájához, és még ott beszélgettünk egy kicsit.

Én viszont aggódom, mert vt már elég cicánk a családommal, de ilyet még sosem tapasztaltam...jelenleg egyedüli háziállat a lakásban, én itthonról dolgozok, így egész nap vele vagyok.

Nem tudom mit csináljak, külföldön élek, és csak egy egyszerű kérdésért is szép árat elkérnek az orvosok, nem akarom szórni a pénzt, hogy mind1 azt mondja nincs baja, de azért levesz... szerintetek miért van?



2016. aug. 3. 10:17
 1/10 anonim válasza:
Nem lehet, hogy azok bántották akiktől elhoztad? Amúg,, simán meglehet, hogy fázik. Egy csivava is állandóan remeg. Mindenesetre remélem semmi baj sincs a cicáddal!
2016. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem, kizárt, hogy bántották vna. Ők vízspricceléssel fegyelmezték a cicákat.

A cica amúgy csak akkor szokott remegni, amikor készül elszundítani, de még nem alszik.

A doki mondta, hogy lehet vitamin hiány, de applaws kitten tápot kap, azt mondta, az tökéletes, akkor nem kéne, hogy hiányos legyen...

Amúgy semmi más jelét nem mutatja, a betegségnek. Jól iszik, jól eszik(napi 2x egy kissebb marék főtthúst, plusz otg van előtte a táp) aktív, sokat játszik, egyedül is, de legfőképp velünk. Olyankor nem érzékelem, hogy remegne. Nem tudom, miért van, de aggódom érte. Remélem semmi komoly...

2016. aug. 3. 10:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Enyémet 4 hónaposan hoztuk családtól, ahol jól bántak vele, két éve van nálam, én sem bántottam soha, még csak rá sem kiabáltam. Viszont nála is sokszor előfordul, hogy mikor elfekszik aludni, el kezd remegni, főleg az alsó részén. Eltelik 8-10 perc, mire teljesen megszűnik. Orvoshoz nem vittem ezzel, mert egyébként egy energiabomba, mindent megeszik. Sziáminál valóban előfordulhat, hogy egyszerűen fázik. Nekem 16 évig volt egy thai sziámim, ő a fűtés kezdetekor felköltözött a radiátorra és órákig ott aludt, szinte csak enni és dolgát végezni szállt le. Nyáron a forró erkélyre képes volt kifeküdni, én szoktam arrább vinni az árnyékba, mielőtt hőgutát kapna.
2016. aug. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Valami idegrendszeri gond van, amit akár egy beltenyésztés okozhat. Amikor feszültebb állapotban van, pl. az orvosnál, akkor feltehetően a stresszállapot miatt magasabb az adrenalin szintje és akkor nem produkálja a tüneteket.
2016. aug. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A macska nem beltenyészetes :D

Törzskönyves, ausztriai tenyészetből származó cica. Szüleinek minden szükséges tesztje negatív, ráadásul jó ismerősöm az illető. (Igen, őt is megkérdeztem a dologról, ő sem tudott mit mondani különösebben)

De azért köszönöm a feltételezést, hogy jófogásos macskám van!

2016. aug. 3. 10:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak volt ilyen baja, bár az enyém nagytestü fajta...és gyorsan fejlődött ...az orvos és a tenyésztő is azt tanácsolta, hogy adjunk neki + vitamint és glükozamint és váltottunk tápot, mint kiderült a fajtatápban egy nagy szar hmm és royal canin ...A lényeg, hogy kb 1-2 hónap alatt megszünt a remegés! Ja és egy héten 2x nyershúst is kap csirkemellet
2016. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem applaws kittent kap, ez mindig előtte van, emelle főtt szányashúst, és belsőséget napi 2x, illetve kb hetente, 10 naponta halat. Nasinak pedig párnaponta gimpet vitaminpasztát. Nem hiszem, hogy hiányos lenne ezek melett a feltételek mellett.
2016. aug. 5. 12:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Különben megjegyzem a 4-es válaszoló nagyon jót írt lehet idegrendszeri probléma is bármilyen csúcs tenyészetből vetted a cicát ! Ha nem vetted volna észre segíteni próbálnak a válaszolók te meg flegmán arrogánsan válaszolsz, ha tudsz mindent, minek tetted fel a kérdést, itt max találgatni lehet, főként, ha még az állatorvos sem tudja a választ ! Mindenesetre, ha jó tenyészetből vetted, akkor a tenyésztőnek kutya kötelessége segíteni, nekem naponta írt vagy hívott a cicám tenyésztője és mindenben segített mìg jobban nem lett és közösen megtaláltuk a megoldást. Szóval hívd a csúcs tenyésztőt, hisz ez is a dolga! Neked meg az hogy kedvesebb legyél, ha már segítséget kérsz!
2016. aug. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem arrogánsan válaszoltam, teljesen normálisan leírtam, hogy mit kap enni, és hogy tenyészetes cica. Arról nem tehetek, hogy neked így jött le, ezért elnézést kérek. És nem azt mondtam, hogy ki van zárva az idegrendszeri gond, hanem a beltenyészet van kizárva, illetve a rossz bánásmód. A "csúcs" tenyésztőmmel pedig tartjuk a kapcsolatot, mivel a barátom az illető, de ő sem tud rá okosat mondani, és azért az én cicámnak nem konkrét betegsége van, amiért aggódni kéne, mint a tiédnek volt, mert egészséges az eddigi vizsgálatok alapján, és valszeg csak én parázom túl. Minden esetre csináltattam egy labort, aminek az eredménye tökéletes lett. Nemsokára megyünk vissza oltásért, rákérdezek, hogy milyen tesztet lehetne még végeztetni, esetleg idegrendszeri problémát kiszűrni, ha van.
2016. aug. 5. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Enyémek is remegtek, aztán mostmár acanát meg animondát adok nekik és azóta nem remegnek. Tápanyaghiány lehet az oka.
2018. aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!