Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Gyulladt szemű kiscicák!...

SOS! Gyulladt szemű kiscicák! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A macskám tegnap este hozta elő a kiscicáit, de nagyon csúnya a szemük. Ez nem csak egy kis csípásodás, ami minden kismacskánál előfordul, hanem nagyon csípás és gyulladt a szemük! Mit tegyek? Tudom, most jön az, hogy vigyem el állatorvoshoz. Vinném is, de én még csak 17 vagyok, a szüleim meg azt mondták, nincs rá pénz, kamillázzam a szemüket. Nem tudom, ilyen durva gyulladásra jó-e a kamillatea. Ha lenne pénzem azonnal rohannék az állatovoshoz, de nekem nincs, a szüleim meg nem akarnak költeni rá. Csak tudnám, minek tartunk macskát, ha nincs pénz dokira. Próbálom meggyőzni őket, addig is, segítsetek!! Bunkó kommentekből nem kérek, csak segítsetek orvosolni a problémát!! Előre is köszönöm!!!

2016. aug. 3. 12:37
1 2 3
 1/27 piriiiii ***** válasza:
33%

Érdemes megpróbálni a kamillateát. Amúgy a kismacskák ilyenek. Szerintem, akármilyen durva, el fog múlni, pláne, ha kicsit kamillázod. Arról nem is beszélve, ki tudja, honnan hozta elő a kiscicákat, lehet, hogy valami csupa poros, koszos helyre fialt. Ha most szép rendben, tiszta körülmények között tartod őket, szerintem csökkenni fog a gyulladás (+kamilla tea).

Mennyi idősnek tűnnek a cicák?

2016. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
35%
A kamillát próbáld meg, az segíteni fog.:) De valóban, egy orvos lenne a legjobb megoldás.
2016. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%

vannak állatorvosok, ahol lehet részletfizetést kérni. kérdezz rá a legközelebbi orvosnál, mert a kamillázás nem valószínű hogy segít ilyen gyulladásnál.

az ivartalanítást is célszerű lenne leegyeztetni, mert nagyon nehéz a kiscicáknak gazdát találni, és jóval drágább évente 2 alom kismacskát felnevelni, beoltatni, féreghajtani, mint egyszer kifizetni az ivartalanítás összegét.

ha a szüleid nem akarnak rá költeni, tegyél rá félre a zsebpénzedből, vagy kérj kölcsön rokonoktól.

2016. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
33%

Akkor viszont tényleg csak a kamilla marad. Csinálj kamillateát, hűtsd langyosra, és először áztasd fel az odaszáradt részeket, utána finoman mosogasd.

Arra figyelj, hogy erőszakkal ne nyisd ki a szemüket, hanem addig kamillázd, amíg maguktól ki nem tudják nyitni!

2016. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
33%
Ha semmiképp nem viheted dokihoz egy kamilla teába áztatott törülközővel tisztítsd meg a szemüket napjában többször. Valószínűleg nem tetszik majd nekik, de szedd le rendesen a csipát és a gennyes nedveket a szőréről a szem környékéről. Vidéken élő rokonaim se nagyon törik magukat a macskák miatt, így én ezzel kezeltem ottani kiscicákat kamaszként, azoknak ez elég volt.
2016. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Kb. 1 hónaposak lehetnek, de nagyon csúnya a gyulladás, ilyet még nem láttam. Az előbb már kamilláztam őket.
2016. aug. 3. 12:44
 7/27 anonim ***** válasza:
72%

#3: Nem akarlak elkeseríteni, de ha részletre be is vállalja a doki, a részleteket is ki kell fizetni...

Oltás, féreghajtás.... Szerintem ezek a cicák egyiket sem fogják megkapni....

Igazad van, de álomvilágban élsz...

2016. aug. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
A kamillával nem mész semmire de még árthatsz is, mivel szárít. Langyos vízzel kéne nekik megtörölgetni. Próbálj mozgósítani vkit, nagyszülőket akárkit. A cicák valszeg antibiotikumos szemcseppet kapnának, ellenkező esetben akár maradndó láŕaskárosulás is történhet. A szem betgsége tünete lehet a macskanáthának is, ami pici cicákra nagy eséllyel halálos tud lenni. Nagyon szívesen segítenék, de sajnos hiába diagnosztizálunk helyesen, a gyógyszer így us úgyis pénzbe kerül rá, nincs otthoni csodaszer.
2016. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
66%

ma 12:45

Tudom, de ha már ivartalaníttatni nem hajlandóak, ez a minimum. Ha meg nem megy, nem kell állatot tartani. És most nem a kérdezőt hibáztatom, hanem a szüleit. Ha állatot akarnak tartani, az felelősséggel jár, jó lenne ha ezt sikerülne felfognia az embereknek.

2016. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, miből gondolja itt mindenki, hogy a kamilla használ. Nem használ, szárító hatása van, ezért akár árthat is.

A cicák valószínűleg macskanáthásak, amit sajnos te otthon nem tudsz kezelni.

Ha jót akarsz a cicáknak, próbáld felvenni macskamentő csoportokkal a kapcsolatot, és kérj segítséget. Az anyamacskát is vagy örökbe kéne adni, vagy ivartalanítani.

2016. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!