Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet szeretett kisálla...

Hogyan lehet szeretett kisállataink életét meghosszabbítani, idős életüket minőségivé tenni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt vitaminokra, egyéb gyógyhatású dolgokra, etetésre, stb.Aki hülyéskedni akar, ne írjon!Csak akinek van komoly, bevált módszere.

2016. aug. 4. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Sehogy! Megetetheted te az atyaúristennel is, ha van pl egy szìvgondja az magasról tesz rá. Ha nem az akkor majd szètmegy a vese. Kivizsgálni pedig relytett gondot mèg a legfejlettebb orvosi eszközökkel is lehetetlen, márpedig ha nem tudod hogy hol van a baj megelőzni se lehet. Szóval szokjad a gondolatot, hogy az állatod meg fog halni, egyszer minden èlő meghal ès nem, nem lehet elkerülni vagy elodázni!
2016. aug. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elkeserítelek : nem lehet meghosszabbítani...


De lehet tenni hogy ne haljob meg hamarabb mint kéne (pl: minőségi táp, gondozás , állatorvosi vizsgálat stb.)

2016. aug. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet hosszabítani.

Abban ugye mind eggyetértünk, hogy a cicák átlagéletkora 15 év, pluszminusz egy kétév.

Az enyém 21 évesen pusztult el, és egészséges volt még akkor is.

Egyrészt benti tartás, kint általában vmilyen balesetbe, fertőzésbe pusztulnak el az állatok.

Prémium, lehetőleg gabonamentes táp, mellé hús.

Fiatal korban sok mozgást kell biztosítani neki.

Én 10 éves korától fél évente hordtam orvosi szűrésekre és....ugyan valóban vannak olyan betegségek, amik nem mutathatók ki, de csak nagyon kicsi százalékuk...egy állatatrtónak hallani kéne olyanról, hogy labor...most itt a vérvizsgálatra gondolok...nos ez elég sokmindent kimutat....

Én kismillió betegséget előztem meg ezzel a dologgal, és fél évente került 13 ezer ftomba a vizsgálat.

Ha ez nincs 16 évesen pusztult volna el májfunkció zavarban, aminek már csak akkor lett volna tünete, amikor már késő, és már az is szép kor lett vna.

Megkönnyítése: a kedvenc fekvőhelyeihez vagy"lépcsőt" rakni különböző dolgokból, mert egy idős macska már nem tud nagyokat ugrani. És nem is akar. Nekem az utolsó évem úgy telt, hogy minden délután feltettem őt az ablakpárkányra, mert egész életében imádott ott sütkérezni, de 20 évesen már csak a földön lévő ágyában aludt. Aztán nyávogott, ha le akart jönni, olyankor levettem. Esténként már az ágyamba is fel kellett tenni, mert nem tudott felugrani a kisszivem.

Ami még fontos, lehetőleg ne érje változás, az öreg cicák ezt rosszul kezelik. Tehát ha lehet ne költözz el, ne változtass az életvitelén(ugyan akkor kapjon enni, amikor szokott, nekem délu 4kor mindig odaült az ablak elé, hogy tegyem fel, stb)

A macskám semmilyen különös ételt, vitamin nem kapott. Néha gimpet vitaminpasztát, amikor szőrváltás volt, akkor malátásat. Idős korára a dokitól kaptam port, az izületei megóvására és ennyi.

Azt azért tudni kell, mint ahogy előttem is írták, beüthet vmi gyógyíthatatlan betegség, amin nem tudsz segíteni. És egészsesen is elpusztulhat 16 évesen is. De meg lehet próbálkozni, hogy tovább éljen. Ugyanis egy nem a legjobb körülmények között tartott állat kis eséllyel ér meg szép kort.

2016. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenféle kötözködő szándék nélkül szeretnék egy gondolatébresztő kérdést feltenni.

Amit te leírtál, az a Te kívánságod.

De vajon a cicának is az a kívánsága, hogy megöregedve és tönkremenve, fájó ízületekkel reumásan és félvakon vegetáljon még 3-4 évet a fénykor elmúltával?


Öreganyámat meglátogatva gyakran találtam a kertben. A botjára támaszkodva kapálta a hagymát és a kruplit. És bár életvidám és tevékeny öregasszony volt, amikor megkérdeztem tőle

- Hogy tetszik lenni Mama?

csak a fejét csóválta:

- Á, megette már a f e n e az egészet! Ittfelejtett engem a Jóisten, fiam!

2016. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem 20 éves cica életét akarnám nyújtani, hanem még tök egészséges, 13 évesét, és talán nem is nyújtani, hanem hogy ne fájjon neki itt-ott, tehát jó közérzettel élhessen. Mivel ők ránk vannak utalva, ilyesmiről nekünk kell gondolkodni.Édesanyám is idős, beteges, de ő el tudja mondani mi és hol fáj. Az ő életét is "nyújtogatom" vitaminokkal, stb. Az életminőségét javítom pontosabban. Nem olyan egyszerű, hogy ha éltünk, meg is halunk. Ha valakit nagyon szeretünk, az elvesztése nem ilyen tényszerű.
2016. aug. 5. 16:50
 6/6 A kérdező kommentje:
A 3.válaszolónak köszönöm a hosszú és megértő választ, igazán hasznos volt számomra!
2016. aug. 5. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!