Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a cica allergiás a csirkehú...

Ha a cica allergiás a csirkehúsra, a pulykától lesz baja?

Figyelt kérdés

A cicám tegnap estétől erősen hányt, és ment a hasa, ma elvittem dokihoz, nemrég értünk haza. Kapott szurit, és a doki diétát javasolt. Azt viszont ott nagy hirtelen elfelejtettem mondani, hogy a csirkemell nem játszik, ugyanis a cica allergiás rá(főttrizses csirkemelles diéta)

Mivel a csirkétől ugyan ezek a tünetei voltak anno, nem merek kockáztatni, és régebben sem kapott más szárnyas húst(nyuszit kap, disznót, marhát, illetve vadhúst, mindent főzve, és nyers halfilét). A dokit pedig nem tudom elérni telón, hogy tanácsotkérjek...

Meg merjem próbálni a pulykamellet? Vagy főtt harcsafilével ki tudom váltani a csirkét? Esetleg vmi mással?

(Inni hálistennek sokat iszik, azzal nem lesz gond, de lassan ennie kéne vmit)



2016. aug. 5. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy általánosságban a szárnyashús (tehát a pulyka IS, kacsa IS, és a csirke IS) az, ami allergizálhat a macskáknál. Szerintem mellőzd, és ha tudsz, vegyél valami olcsó halfélét. Esetleg hívj fel egy másik rendelőt.
2016. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olcsó halfilét nem akarok, mert ilyenkor száraz husit kéne ennie, azok meg általában zsírosak. Viszont a harcsának viszonylag száraz a húsa, alapon neki szoktam adni(van is itthon a fagyóban) mert én nem szeretem a halat.
2016. aug. 5. 17:05
 3/11 IceFlame ***** válasza:
0%
Hát nem is tudom, vannak olyan macskaszalámik de vannak olyanok is amik nem baromfihúsból vannak. de vannak ilyen macskaételek is amik általában diétások és nem biztos hogy baromfihúst tartalmaz. szóval inkább legyen a csirkehúsos diéta gyógyszerrel minthogy ilyen Tescós szutykot adj neki :D
2016. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ember...

1. A cicám allergiás rá, leírtam...

2. Ez nem úgy diétás, hogy kevés kalóriás, hanem emésztőrendszer kímélő. Ha te hánysz, megy a hasad, pirítóskenyeret, meg sóskrumplit kapsz. Ilyen diéta kell a cicánakis, de ő nem ehet csak növényi alapú tápanyagot.

2016. aug. 5. 17:28
 5/11 Vicuska87 ***** válasza:
58%

Fott disznohusi fott rizzsel es fott sargarepaval...

Jol osszegyurod es szepen lehet adni neki...

A halat en most hagynam kicsit abba sok a halolaj...

2016. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vicuska87 ***** válasza:
Es marha husi is mehet... :)
2016. aug. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én előző cicám is allergiás volt a csirkére, de a pulykától nem volt baja :)

Amúgy általában nem magára a húsra, hanem a tápszerre, amivel a csirkéket etették allergiások. (apum is beteg a bolti csirkétől, még a háznál nevelttől semmi baja)

2016. aug. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mi csak házi csirkét eszünk(szüleimnek baromfiudvara van) ők meg kukoricát búzát, esznek, meg amit találnak a kertben. Így a táp kizárva. Mindenesetre a doki marhaszivet mondta, vettem neki, ledaráltam főzve, most az kap rizzsel.
2016. aug. 5. 22:05
 9/11 anonim válasza:
Kedves kérdező :) Nekem is lenne egy kérdésem.... A szalonna spárga? Csak mert a kérdésed ugyanolyan értelmetlen mintha tollas lovat ennél... De ráébresztettél hogy a csirkehús és a pulykahús szinte ugyanaz... Na most.... A CSIRKE AZ CSIRKE A PULYKA AZ PULYKA
2016. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves Móni. Köszönöm a lenéző kommented, nem arra voltam kíváncsi, hogy a csirke és a pulyka az azonos fajhoz tartozik-e. Mellesleg a cicám köszöni jól van. Csak hogy biztosak legyünk, kipróbáltam a pulykahúst ma, és láss csodát, hasmenése lett. Szal igen, a macskám allergiás a pulykára is. Minden bizonnyal egy allergiás állatod sincs(vagy konkrétan állatod sincs), így ha nem konyítasz a dologhoz, minek fárasztod kis ujjacskáid a komment bepötyögésével? Kérlek keress valaki mást, akit hülyének nézhetsz, és okoskodj máshol, mert kb úgy viselkedsz, mintha azt kérdeztem vna, hogyha a macskám allergiás a csirkére, ehet e répát. Köszi, hogy nem engem fárasztassz a továbbiakban.

Szép napot

2016. aug. 11. 01:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!