Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ideig adhatom a kölyökt...

Mennyi ideig adhatom a kölyöktápot a cicámnak, és mindig legyen előtte vagy naponta több etetési időben adjam?

Figyelt kérdés

2016. aug. 5. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ez tápfüggő. A hátoldalán kéne lennie, hogy meddig ajánlják. Vannak bébitápok, azokat 3-4 hónapos korig szokták ajánlani. Junior tápokat pedig vagy fél, vagy egy évre írják, de a legtöbb 1 éves korig mehet neki. A cicák 8 hónapos kurokig fejlődenek nagyrészt(-házimacska esetében) addig minimum kéne adni.

Nekem mindig előtte van, és kölyökként 2x kap husit, reggel, este, kb 5 hós korukban térek rá, hogy napi csak egyszer kap egy nagyobb adagot husiból. Viszont sose szórj elé egy kiló tápot, mert elmegy az aromája, és akkor nem fog fülleni hozzá a foga. Én egyszerre kb 2 napi adagot szoktam kiszórni neki.

2016. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ :)
2016. aug. 5. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
El kell olvasni a címkét, de többnyire 1 éves korig. Én azt javaslom, hogy a száraztáp mindig kint lehet. Kevésbé lesz falánk és mohó, ha tudja, hogy bármikor ehet.
2016. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a junior/kitten tápok általában 12 hónapos korig vannak. Nekünk 1 éves koráig kapta a Royal Canin Kitten Instinctive tápot a cicánk. Azóta a sima Instinctive megy neki. Napi 1 zacsi, 3 részletben (reggeli, ebéd, vacsi) mindig csak annyi, amennyit megeszik, mert hamar romlik főleg nyáron a nedves táp, és a gyerek is hajlamos beleenni :). Száraz az mindig van előtte, egy tálkában, amit kb 3 naponta kell neki újratölteni, és nem hisztizik miatta, csak akkor, ha elfogyott, és elfelejtettük feltölteni.
2016. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!