Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Folyton nyávog, az agyamra megy?

Folyton nyávog, az agyamra megy?

Figyelt kérdés

Pár napja átrendeztük a szobát, azt hiszem, akkor kergült meg az egyik macskám.

Van egy madzagja, amivel nagyon szeret játszani. Eddig is nyavalygott napi 3-4x, hogy játsszunk vele, de most már szó szerint fél óránként (!) csinálja.

Itthon vagyok a héten, nem hagy nyugton, már a fejem fáj tőle.

Vettünk nekik pár új játékot, reggel még boldogan eljátszottak, a másik elégedett is, de ő ahogy megunta őket, ment is vissza a madzaghoz.

Már nem tudom, mit csináljak vele. Ül az a szar fölött, néz rám, és nyávog.

Valakinek lenne valami tippje, azon kívül, hogy megfogjam azt a rohadt madzagot, széttépjem, és kidobjam a p.. csába?


2016. aug. 5. 21:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nyilván szoktam játszani vele, de arra embernek nincs kapacitása, hogy egész nap mást se csináljon.
2016. aug. 5. 21:39
 2/13 anonim ***** válasza:

Játsz vele, foglalkozz vele többet. Nekem 2 sziámim egy ragdollom meg egy coonom van, mind borzasztó beszédes, a sziámiknak meg erős érces nyekergésük van. Hozzá lehet szokni. Hálistennek napi 2 óra játék, és lefáradnak annyira, hogy 16-17 órákat aludjanak egy nap. A cicatartás nem csak abból áll, hogy eteted, meg amikor jólesik, foglalkozol vele. Ugyan olyan felelősségeket hordoz, mint egy kutyatartás.

Amúgy vedd el tőle a madzagot, és tedd el valahova, nézd meg, akkor mit csinál, ha már nincs kedved vele foglalkozni.

2016. aug. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Öregem. Két és fél éves a macskám, eddig nem volt vele probléma.

Mondom, játszom vele. Ketten vannak, kergetőznek is.

Ki vannak engedve.

Ma már ötször tekeregtünk azzal a szar madzaggal, nem is tudom, meddig. Labdáztunk is.

Egy óra hosszát kergetett egy elemes bogarat, és folyamatosan pofozott egy hatalmas labdapályát.

Eddig soha nem csinálta ezt, ennyire azért nem hiperaktív.

Valószínű az a probléma, hogy felbolygattuk az életterét, de arra pont nem az a megoldás, hogy még ahhoz is hozzászoktassam, hogy egész naap megállás nélkül játszunk.,

2016. aug. 5. 21:46
 4/13 anonim ***** válasza:
Azonkívül, hogy foglalkozz vele, kicsit szeretgesd többet azt tudnám ajánlani, hogy a madzagját kösd fel valahová, ne magasra hanem hogy elérje, így anélkül is tud vele játszani hogy te kellenél hozzá. Köss a végére valami nagyobb nehezebb akármit amit tud pofozgatni a kezével. Hátha beválik.
2016. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A madzag elvétele nem megoldás, akkor is nyavalyog, ha nem találja.

Kattan egyet, és madzagozni kell. Elég keveset alszik, mióta elmozgattuk a fotelét.

Esküszöm kivágom az új bútorokat, csak nyugodjon már le a fenébe.

Imádom, egész nap babusgatom, általában az ölemben van, de ez a pár nap alatt szétszedte az idegeimet.

2016. aug. 5. 21:48
 6/13 A kérdező kommentje:

Sajnos a felkötözés nem segít.

Nem nyúl hozzá, néz rám, és nyávog hogy menjek játszani.

Bocsánat ha kicsit ingerült vagyok, de most is épp nyivog, és tényleg fáj már tőle a fejem.

2016. aug. 5. 21:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen...a cicák nagyon ragaszkodnak a megszokotthoz, egy szobaátrendezés is bőven stresszes neki. Vagy csinálj belőle önszórakoztató játékot(kösd fel vhova stb) vagy vedd el tőle. A nyávogásra pedig ne figylrj. A legjobb úgy leszoktatni róla, hogyha nyávog, nem foglalkozol vele, ha csendben van jutalomból játszol vele, megszeretketed stb. Idővel fel fogja fogni, mit miért kap.
2016. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Istenem... mérgemben visszatettem a foteljét az eredeti helyére, meg mellé a dohányzóasztalt.

szigorú arccal körbejárta a szétkapott régi ágyat - még várjuk, hogy elvigyék -, aztán idejött az új lábához, és elkezdett nyavalyogni, mintha azt mondaná, hogy az még nincs a helyén.

Ilyet se láttam még, itt a macska a lakberendező :D

2016. aug. 5. 22:04
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a madzag a kilincsre kötve, de a fotel visszahelyezése óta rá se néz.

Felváltva panaszkodik az új ágy miatt, meg ül a kedvenc helyén.

Remélem sikerül dűlőre jutnunk :)

2016. aug. 5. 22:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Istenem, tudom, hogy nem ezt kéne kiváltsa belőlem, de itt kuncogok a gép előtt, nagyon cukik vagytok! :D Nekem is van egy cicám, és ha Ő nyafog, akkor mindig kicsit megnyunyurgatom, így megölelgetem, meg dobálok Neki valami galacsint, vagy adok Neki enni. Vagy néha azért nyávog olyan nagyon, ha nem elég tiszta az alma, és Ő már menne..:D de ahány Cirmi, annyi szokás, így leginkább tapasztalati úton jössz rá mivel tudod elcsendesíteni. Remélem már nem vitatkoztok :P
2016. aug. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!