Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Így megehetik a cicáim?

Így megehetik a cicáim?

Figyelt kérdés

Nem a szuleimnel lakom par honapja, macskaim is ott maradtak.

Mindig elteszem nekik a kajat, de most kesobb megyek hozzajuk es lefagyasztottam nekik.

Csirkemellek vannak benne nyersen, rantva vagy megfozve.

Ha majd ott anyum kiolvassza megehetik?

Nem lesz bajuk?


2016. aug. 6. 00:55
 1/6 anonim válasza:
Magamnak is szoktam lefagyasztani húst. Régen a kutyánknak is így tettük félre. Semmi baja se lesz :)
2016. aug. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Igen, megehetik ugyan, bár embereknek készített husival óvatosan, mert a fűszer emésztési gondokat okozhat a cicáknál, így én csak natúr csirkét adnék. Természetesen kis mennyiségben nem gond.

Az én cicáim is fagyottat esznek, én általában megfőzök nekik egyszerre 10 kiló húst, azt leszedem a csontról, kiporciózom, és lefagyasztom, aztán mindig killvasztok neki egy csomagot ami kb 3 napra elég, így nem romlik meg :)

2016. aug. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat :)

Tobbszor akkor nem fuszeresen fozom meg nekik, azt hittem ugy jobb nekik.

2016. aug. 6. 01:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyersen is odaadhatod nekik :) macskáknak is van barf, nem csak a kutyáknak :)
2016. aug. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A csirkét legjobb nyersen adni. Ha megfőzöd, akkor csak egy nagyon pici sót tegyél a vízbe, semmi más fűszert. (Kevés só nem árt, az ásványianyag-pótlás miatt, főleg így nyáron). Viszont fontos, hogy a főtt csontot ne add oda, mert szilánkosan törik, és ha mohón eszi a cica, akkor kiszúrhatja a nyelőcsövét. Inkább csirkemellett vagy nem csontos részt főzz. A nyers csonttal ilyen veszély nem áll fenn. A rántást pedig teljesen felejtsd el.
2016. aug. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és ami a fagyasztást illeti, attól nem lesz baj, sőt. A nyers husit jobb is egyszer lefagyasztani, mert akkor kinyiffannak a káros baktériumok. De: amit egyszer lefagyasztottál és felenged, azt már nem szabad újra fagyasztani!
2016. aug. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!