Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szopnak a macskáim?

Angyalcicc kérdése:

Miért szopnak a macskáim?

Figyelt kérdés
Minden rendben lenne, ha a nem lennének már fél évesek. Hárman vannak testvérek és mikor elhoztuk őket már tudtak rendesen enni meg inni. Mostanra a legnagyobb már 1,5 kilo. Egy hónapja kezdtek újra szopni, egyik a farka hegyét, másik a mancsát és most már a harmadik is elkezdte. Minek az oka/következménye ez? Hogyan szoktathatnám le őket róla?
2016. aug. 10. 14:51
 1/5 raul1234968 válasza:
38%
figyi nekemv is ugyan így volt a story ne hagy!hogy szopjanak.én is ígyx csináltam nemahagytam adtam nekik tejet és egy ojjan 2-3 nap után már megszokták :)
2016. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Korán lettek elválasztva. Cicát ideális esetben 12 hetes korban jó elválasztani az anyjától.

Nem kell leszoktatni, nem lesz semmi bajuk.

2016. aug. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint a dagasztás, nosztalgiáznak picit, elmerengenek a régmúlt szép időkön, a boldog gyermekkoron :D Egyébként tényleg akkor jellemző, ha korán lettek elválasztva az anyjuktól. Ez semmiféle problémát nem jelent, csak akkor állítsd le őket, ha téged zavar (szerintem azért aranyos lehet :)). A leszoktatás nálunk (bármiről) vízzel sikerült a leghamarabb-legkönyebben-"legkedvesebben"- lehet kapni ilyen kis spriccelős flakont, aztán ha olyat csinál, amit nem szabad, kap egy kis permetet. Ebben az a jó, hogy alapból kellemetlen élménnyel fogja párosítani (meg ugye nem kell vele sem kiabálni sem agyonütni), nem pedig úgy értelmezi, hogyha TE látod, AKKOR tilos(cicalogika).

A tejes-jutalmazós téma is működhet, de ha rászoknak, akkor aztán legyen otthon mindig cicatej! :D

2016. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :) Igazából én is aranyosnak tartom, csak anyukám nem szereti. Olyankor mindig értük nyúl és elkezdi őket dögönyözni, ők meg élvezik :D
2016. aug. 11. 00:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az emberekben még mindig él az a tévhit, hogy a macskákat akkor választjuk el, ha már esznek mást is az anyatejen kívül. Hiába a felvilágosító kampányok, nem sikerül elterjeszteni a helyes nézetet, miszerint 8 hétnél korábban semmiképp, de inkább 10-12 hetes korban kell őket elválasztani. A szilárd táplálék mellett ugyanis még sokáig szopiznak valamennyit. Az anyacica pontosan tudja, mikor kell abbahagyniuk, és akkor már nem hagyja, hogy szopjanak, odébb megy, ha próbálkoznak.

A túl korán elválasztott cicáknak jó esetben csak furcsa szokásaik lesznek (farokszopás, textilnyalogatás) de sajnos általában az immunrendszerük is gyengébb, hajlamosabbak a fertőzésekre, emésztési problémákra és nehezebben szocializálódnak, nehezebben lesznek szobatiszták. Kivételek persze vannak, de a többség megsínyli többé vagy kevésbé.

Ne próbáld őket leszoktatni, ezzel a tevékenységgel nyugtatják magukat, nem káros sem rájuk nézve, sem rád.

2016. aug. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!