Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítanátok a macskátoka...

Ivartalanítanátok a macskátokat, hogyha vemhes?

Figyelt kérdés

Tudom, nem kell leszidni miatta. Időben kellett volna elvinni ivartalanítani.Ez sajnos nem történt meg,el lett halasztva. Most,hogy már tudnánk vinni ivartalanítani, nagy pocakja van. Elvileg vállalja az orvos így is..de mennyire etikus?

Ti mit tennétek? Várjuk meg,hogy lefialjon és utána vigyük el, ha már leválasztottuk a kicsiket? Félek,hogy rajtam maradnak.


2016. aug. 11. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Egy szülés után optimális az ivartalanítás .
2016. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Neked lenne szived a kedvenced gyermekeit kinyirni? Nekem nem :)
2016. aug. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatodban a válasz: ha az orvos vállalja, igen.
2016. aug. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Etikus... nah ez egy örök probléma.

Ha nem tudsz/akarsz akar 5-6kiscicanak is gazdat keresni, akkor nos... nezd azt, hogy a fialás nagyon igenybeveszi a macska szervezetet, szoval, ha raadasul fiatal macska, akkor etikusan nezheted a mar megszuletett macskad egesszseget.


A dolog "technikai" reszehez meg, igy "kenytelen" az allatorvos az egesz méhet, nem oldhatja meg azzal, hogy csak elkoti. (Sajnos van, aki ezzel oldja meg, es a macska kesobb is bagzik. :/ )

2016. aug. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán. Sőt, már meg is tettem. A szomszédaink elköltöztek, és ott hagyták nekünk a macskát, amely nagyon előrehaladott vemhes volt. Az orvos szerint kb. 2 hete volt hátra az ellésig. Mivel vállalta a doki, megcsináltattam. Mihez kezdjek a kismacskákkal? Ha tudnék jó gazdákat, akkor is inkább olyan kismacskát ajánlanék neki, amelyik már megszületett, és muszáj valamit kezdeni vele...

Egy kicsit nagyobb a műtéti seb, mint a nem vemhes ivartalanításnál. A macskát nem különösebben viselte meg. Évekig élt még utána és bőven 10 felett volt mikor elhunyt.

A kicsik nem szenvednek ilyenkor, injekcióval altatják el őket örökre.

2016. aug. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy nagyon fogós kérdés.

Nekem biztos nem lenne szivem és mindent megtennék, hogy a cicák gazdit találjanak, valahogy megoldanám, de én nem bírnék aludni egy ilyen műtét után.


Viszont NEM ítéllek el, ha erre folyamodsz, sőtt. Rengeteg gazdikereső cica van, és ezeknek kb 20% jár sikerrel. A többiből kóbor lesz, vagy elaltatják, esetleg más rohadtul nem humánus módszerekhez folyamodnak. És ha választani kéne, hogy pár hetes magzatként érje őket a vég, vagy 4-5 hónaposan altassa el őket a menhely, hát előbbi még mindig jobb. A te döntésed. Ha úgy érzed nem tudnád bevállalni a cicák felnevelését orvosi költsegét, gazdisításat, akkor nincs más lehetőséged. Viszont ha látsz rá esélyt, akkor igen, etikusabb életeben hagyni őket.

2016. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!