Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lassan 3 honapos cicánkat...

Lassan 3 honapos cicánkat mikor lehet a kertbe kiengedni?

Figyelt kérdés
Bő ket hete van nalunk a három honapos kiscicánk. Mar nagyon kikoltoztetnem, mert nem benti macskának szántuk es az oltások/fereghajto ellenére is tartok az általuk hordozott betegségektől. Ma volt kint par percet, nagyon messze nem ment tolunk, bar nagyon nem is engedtük. Tapasztalataitok szerint mikortól/hogyan lehet tartósan kint hagyni? Koszonom a válaszokat!
2016. aug. 11. 20:37
 1/10 anonim válasza:
56%

Szia! Szerintem nyugodtan kiengedheted. Annyi kismacskát szoktam látni a kertekben, ott ugrándoznak, nagyon cukik, és nincs semmi bajuk. Arról nem is beszélve, hogy sajnos rengeteg kóbor macska van, akik ugye a szabadba kölykedznek, és ők is túlélik. :) 3 hónaposan szerintem már nyugodtan kiengedheted!

Nekünk 2 macskánk van, beköltöztek a kertünkbe, amikor még picik voltak, és mi nem is engedtük be a házba őket egy ideig, de annyira próbálkoztak, hogy engedtünk. :) most már kinti-benti cicák.

2016. aug. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors valaszt, talán meg visszanézel es kérhetek meg egy tanácsot...

Szóval mivel o eddig a garázsban es a lakasban volt, elég ido telt el, h ne szokjon/csavarogjon el? Tehát kiteszem es úgymond annyi...

Koszonet még egyszer

2016. aug. 11. 20:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Én véglegesen csak ivartalanítás után tenném ki, illetve most még túl fiatal a csak kinti tartáshoz, persze ez attól is függ, milyen forgalmas helyen laktok, mennyi kutya van, stb.
2016. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én személy szerint csak majd tavasszal szoktatnám ki. Addigra túlesne az ivartalanításon is.


A cica, ha féregtelenítve van és bolha ellen kezelve, tehát parazitamentes, NEM hordoz betegségeket, ha tényleg csak ez az akadálya a bentlétének. Semmi bajt nem okoz.


Viszont ha ki szeretnéd szoktatni, akkor mielőbb kezdj hozzá, hogy télre megfelelő bundát növesszen. Télen azért hadd aludjon legalább a garázsban, vagy más fagymentes helyen.

2016. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Télre természetesen a nagyon hidegben rendelkezésére állna a futott garázs :) az átmeneti időkre pedig kapna egy kis hazikot. A környék nagyon rendezett, kóbor kutya nincs, átmenő forgalom nincs, csak attól tartok, hogy elcsavarog es még nem talál vissza. Talán ket-három het alatt megszokja az itteni számokat es, h itt kap enni, stb...
2016. aug. 11. 21:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 3 hónaposan kezdtem kiengedni, először 1-2 órára felügyelettel, most már szívesen kint tölti az egész délelőttöt, kéredzkedik ki. Egész napra csak az ivartalanítás után fog kimenni de mivel az télen esedékes, a következő tavasszal már szerintem kiengedem. Bár ő benti cica is, szóval nekem nem sürgős kiköltöztetni, nem is áll szándékomban.

A betegségekhez pedig annyit, hogy ha oltva és féregtelenítve van, gondoskodtok a parazitavédelemről (bolha, kullancs) akkor nem lesz semmi bajotok tőle amíg bent van. Fokozatosan legyen kint egyre hosszabb időre de teljesen csak az ivartalanítás után költöztetném ki.

2016. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én mihamarabb kitenném. Ha már megszokja a benti életet, sokkal-sokkal rosszabb lesz neki kint! (Mondom ezt úgy, hogy én csak bent tartom a cicáim, és tudom, hogy mennyire megviselné őket, ha most kiraknám a szűrüket.)

A csavargási hajlam nem függ össze azzal, hogy mikor teszed ki. Ha kinti cica lesz, úgyis el fog mászkálni. Ivartalaníttatni persze nagyon fontos, mert bár akkor is elcsavaroghat, nem olyan sehallselát dömötörként, mint az ösztönhajtott macskák, akik figyelmetlenek, és tompultak a reflexeik a bagzási vágy miatt.


Ami a macskák által hordozott betegségeket illeti, nem logikus, amit írtál: ezek pont a kinti, más állatokkal is érintkező macskákra jellemzőek. A benti cicák csak akkor lesznek betegséghordozók, ha ti bevisztek nekik valamilyen kórokozót...

2016. aug. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha lány cica, én minél előbb ivartalanítanám és utána engedném ki. Nekik ugyanis a műtét után kb 10 napot benn kell lábadozniuk és ha egyszer rászoktak a kinti életre, kijárásra, nagyon nehéz benntartani őket.

Ha oltva, parazitamentesítve van a cica, betegségektől nem kell tartanotok, az ő betegségeik egyébként többnyire embert nem is fertőznek.

3-4 hónapos kor pont ideális hozzá, hogy fokozatosan kiszoktasd a kertbe. Eltévedni egész biztosan nem fog, mert szép lassan fog csak egyre messzebbre merészkedni, és a macskák tájékozódási képessége kitűnő. Eleinte azért legyél inkább vele.

2016. aug. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a 7-es vagyok, de igazat adok a 8-asnak, hogy ha már eddig bent volt, előbb ivartalanítsd és csak varratszedés után kerüljön ki. 3 hónaposan már nyugodtan lehet ivartalanítani. Ne várj sokáig, mert az nagyon nem lenne jó, ha pont akkor kellene megszoknia a kinti életet, amikor hűvösre fordul az idő.
2016. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
1es válaszoló vagyok. Elcsavarognak a cicák, de hazajönnek ám :) Nálunk általában akkor vannak bent a cicusok, amikor mi is otthon vagyunk (kivétel, ha éppen betegek, vagy nagyon cukin alszanak, akkor bentmaradhatnak napközben is), de egyébként kint is bent is szeretnek lenni,aludni mindig bejönnek. Volt, hogy 1-2 napig nem jöttek, biztos nagyvadászatra mentek, de aztán hazajöttek.
2016. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!