Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 3-4 hónapos cicám,...

Van egy 3-4 hónapos cicám, többször olyan mintha szopizni szeretne. Az lehet?

Figyelt kérdés
Ha valami puha dolog van rajtam, köntös vagy takaró, főleg polár, akkor elkezdi a mancsaval nyomkodni, aztán a szájába veszi es olyan mintha szopizna.
2016. aug. 11. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor boldog akkor gyakran elkezd dagasztani. A boldogság érzése emlékezteti a kiscica korára amikor szopott és az anyja hasát nyomkodta a több tej érdekében.

[link]

2016. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Perzse hogy lehet. Nekem még felnőtt macskám is csinálta, akit én neveltem fel 1 hetes korától. Általában ez akkor gyakori, ha hamar el lett választva az anyjától, de ha normálisan, vagy éppen mondhatni sokáig vt vele, akkor is előfordul. Nem kell megilyedni, csak figyelj, hogy a műanyag szőrt le ne nyelje(köntös szösze)
2016. aug. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben, arra mindig figyelek, hogy ne rágcsálja szét.

De ennek orulok, hogy jol erzi magat esvazert csinalja:)

Szerencsere nagyon jól hozzam szokott:)

2016. aug. 11. 23:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen cicam, valaki kidobta elenk az utcan, az udvarunkba jott be. Eleg picike volt, de mar evett macskakajat, szoval nem is adtunk neki tapszert. Mar ilyen kis tini pubi cica volt, mikor felugrott mellem a szekbe - en gepeztem - es pledet szopizta. Mondom ejjj te mar ehhez nagy lany vagy! :D Valoban azoknal a cicaknal gyakori ez, amelyiket hamar elvalasztjak az anyjuktol.
2016. aug. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a fülemet szopizta az enyém régen. Szerencsére nem dagasztotta a fejemet.

Bár mielőtt lefekszik rám aludni mindig megmaszíroz(ez néha jól esik néha mikor a bordáim, vesém stb nyomkodja akkor nagyon nem)

2016. aug. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Arra tippelnék, hogy túl korán lett elválasztva.

Sajnos az emberekben még mindig él az a tévhit, hogy a macskákat akkor választjuk el, ha már esznek mást is az anyatejen kívül. Hiába a felvilágosító kampányok, nem sikerül elterjeszteni a helyes nézetet, miszerint 8 hétnél korábban semmiképp, de inkább 10-12 hetes korban kell őket elválasztani. A szilárd táplálék mellett ugyanis még sokáig szopiznak valamennyit. Az anyacica pontosan tudja, mikor kell abbahagyniuk, és akkor már nem hagyja, hogy szopjanak, odébb megy, ha próbálkoznak.

A túl korán elválasztott cicáknak jó esetben csak furcsa szokásaik lesznek (textilek nyalogatása, saját farkuk szopogatása) de sajnos általában az immunrendszerük is gyengébb, hajlamosabbak a fertőzésekre, emésztési problémákra és nehezebben szocializálódnak, nehezebben lesznek szobatiszták. Kivételek persze vannak, de a többség megsínyli többé vagy kevésbé.

Ezzel nem mondom azt, hogy egy normál időben elválasztott cicánál ne jöhetnének elő ilyen nosztalgiázós, kiscicás viselkedésminták. De ha ez túl nagy méreteket ölt, ott valószínűleg a korai elválasztás okozza.

2016. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
8 hetes kora utan lett elválasztva, ez tuti.
2016. aug. 12. 11:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor csak egy kis nosztalgia a kiscicakora iránt. Szeretgesd sokat, hogy ne hiányozzon neki a mamája, tesói.
2016. aug. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!