Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet megnevelni egy...

Hogy lehet megnevelni egy hiperaktiv macskát?

Figyelt kérdés
Egy éves, ivartalanított kandúr. Nagyon elhiszi, hogy ő az atya isten. Kutyákat támad meg kedvtelésből, nem fél tőlük, megkarmolja őket. Múltkor engem támadott meg nagyon. Össze-vissza futkoz, mindenre felugrál, mintha olyankor nem lenne magánál. Megszidtam, most meg ő urasága, haragszik rám.
2016. aug. 12. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Sehogy. Játékkal kell lefárasztani minél jobban.
2016. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És azzal, hogy megtámadja a kutyákat és engem?
2016. aug. 12. 11:09
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

A cicák nem kutyák. Ezt nem arra értem, hogy nem lehet őket nevelni, tanítani, mert de, lehet. Hanem arra értem, hogy kutyás módszerekkel nem fog menni.

Ha a cica rosszat csinál semmi értelme sincs bántani. A szidás, fenyítés, csak további stresszt szül,amit azon fog levezetni, hogy nekedugrik, és más állatoknak, illetve félni kezd tőled. Ha pedig nem bízik benned, nem fogod tudni nevelni.

Első körben azt tudom ajánlani, olvass el egy cica viselkedéssel, neveléssel foglalkozó könyvet, de megpróbálom neked röviden elmagyarázni a lényeget.

A házimacskák a macskavilág korcsai. Szó szerint zsákbamacskák. Amikor picinek elhozod, nem tudod milyen személyisége lesz. Ezért ha magadhoz veszel egyet, fel kell készülni rá, hogy lehet, hogy olyan lesz mint egy lusta bújós kedves ragdoll, de az is lehet, hogy egy hiperaktív, mindenlében kanál macska lesz, akár egy bengáli.

A te cicád az utóbbi. Az ő életük összesen 4 dologról szól:

Alvás, vadászat és gyilkolás, evés, tisztálkodás, alvás.

Ezt biztosítanod kell neki, ebben a sorrendben. Tehát vagy reggelről, vagy délután amikor hazaérsz, kéne egy órás játék, és este elalvás előtt is, és azután kéne megetetni. Sose játsz vele kézzel. Az csak az arra tanítja, hogy rátámadhat a kezedre, és akkor is megfogja tenni, ha te épp mást csinálsz. Vegyél, csinálj játékokat. Peca, lézer, a lényeg, hogy aktív sport legyen, és a végén le is tufjon vadászni vmit.

Vannak cicák, akiknek ez sem elég, és mentálisan is le kell őket fárasztani. Adj neki feladatot, amit megoldhat. Erre szintén vannak interaktív játékok, etetők, de taníthatod trükkökre is. A másik fontos rész a cica életében, az az, hogy a lakas az ő territóriuma. Kell egy magas pont(pl szekrénytető) amire feljuthat, hogy az ellenőrzése alatt tudja tartani a lakást.

Nevelés az alábbi módon történjen:

Ha a cica rosszat csinál, egy erőteljes nem, és egy vizipisztoly spriccelés. Aztán ami rosszat csinált(bútoron koptatta a körmét, rátámadott más állatra) megmutatni neki, hogy mit szabad, tedd rá a kaparófájára/ add neki oda a játékát, hogy azt tekintse prédának. Ha jól csinálja jutalom. Sose szidd meg, ne bántsd. Ha trükkre tanítod ne használj fegyelmezést mert el fog menni a kedve. Ha nem sikerül, és nincs türelmed, hagyd abba. Amúgy sem nagyon érdemes 5 percnél tovább tanítani. Légy türelmes, és biztosíts mindig egy alternatív, megengedett lehetőséget a cicádnak. Ha én azt mondom neked, nem ehetsz főttkaját, csinálsz egy szendvicset. Ha azt mondom nem aludhatsz az ágyadban alszol a kanapén. De ha ezek nincsenek, mit csinálsz, azon kívül, hogy idegbajt kapsz tőlem?

2016. aug. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!