Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám...

Miért csinálja ezt a macskám minden éjjel?

Figyelt kérdés
A macskám régen kint aludt az előszobában, de kb egy hónapja ha kiviszem éjjel, eszik és rá 10 percre nyávog, hogy jön be. Oké ezzel még nem is lenne nagy gond, bár két évig kint aludt nem értem most mi történt. Behozom egy kicsit mászkál a szobába és jobbik esetben lefekszik aludni. 4 óra fele max fél 5, kaparja a szekrényt, hogy vigyem ki. Kiviszem eszik, rá 5 percre nyávog hozzam be, behozom kaparja a szekrényt. Magyarul, ki be hordom, de semmi nem jó. Egy óra eltelik nagy nehezen lefekszik aludni. Panelban lakok, a nyávogást nem hagyhatom figyelmen kivül a szomszédok miatt sem, és nem értem miért csinálja, ha elötte 2 évig normálisan aludt kint, mert akkor meg bent nem maradt meg. Amúgy ez azóta van amióta elmentem 3 napra nyaralni, de nem volt egyedül, de ez utána kezdödött. Mit csináljak? Csak éjjel van ez. Miért csinálja? Más is van így?

#macska #éjjel nyávogás kaparás
2016. aug. 13. 10:02
 1/8 anonim válasza:
100%
Esetleg nem tudod nyitva hagyni az ajtot? Es akkor o dontene el hogy mikor hova megy,es lehet nem nyavogna, nekem is van ket cicam lakasban de ok nem csinaljak ezt szoval nem tudom mi lehet a baj
2016. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk résnyire nyitva van a hálószoba ajtaja, és a macskák ki-be járkálnak az éjszaka folyamán. Ugyanis a macska nem alussza végig az éjszakát, mint az ember. Bejön, körbejár, kimegy, alszik kint 1-2 órát, megint bejön körbejár, alszik bent 1-2 órát. Valahányszor felkelek (kisbaba miatt 3 óránként) a macskák mindig máshol vannak. Ha már szobába szoktattátok, akkor tényleg az a legjobb, ha nyitva van az ajtó, vagy van rajta macskaajtó, hogy szabadon ki-be járhasson.
2016. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktattuk a szobába, ez most lett szokás, hogy addig nyávog mig be nem jön, aztán alszik reggel 4-5-ig, utána addig nyávog mig ki nem viszem aztán újra hozzam be de akkor meg kaparja a szekrényt. Semmi nem jó neki.
2016. aug. 16. 09:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Nemtudom nyitva hagyni mert a háloszoba és az elsőszoba között a nappali van és ott vannak a halak és a teknős, egyfolytában ott lenne és.... Szóval nem tudom nyitva hagyni:/
2016. aug. 16. 09:29
 5/8 anonim ***** válasza:
HA rendesen lefeded az akváriumot/terráriumot, akkor nem eszi meg őket -_- De neked ez inkább kifogás, szenvedj csak...
2016. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem lehet véletlenül, hogy aki vigyázott rá amíg nem voltál otthon be engedte a szobába?
2016. aug. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

”ez most lett szokás, hogy addig nyávog mig be nem jön”


Akkor mégis hogy nem szoktattátok be? Hagyni kellett volna, hadd nyávogjon, ha a szoba tilos, akkor tilos. Pár nap után abbahagyja a nyávogást, ha nincs eredmény. Ehelyett ti bevittétek a szobába, amit nyilván megszokott (jó dologhoz hamar hozzászokik bárki). Ez bizony beszoktatás.

2016. aug. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem hagyná abba a nyávogást egész éjjel a szomszéd meg jön hozzánk reklamálni.. Mostmár megszoktuk egymást, bejön alszik, reggel meg kimegy, aztán vissza és alszik, vagy ha nem akkor meg adok neki játékot.
2016. aug. 21. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!