Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bécsbe költözik a macskám....

Bécsbe költözik a macskám. Hogy vihetem át a határon?

Figyelt kérdés
Egyáltalán ellenőrzi valaki a macskát?
2016. aug. 15. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ellenőrzik.. útlevél, oltási könyv..
2016. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Itt azt olvastam, hogy soha nem nézték meg senkinek.

Feleslegesen nem akarok ezzel bajlódni.

2016. aug. 15. 10:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Útlevél szükséges számára, állatorvos állítja ki. Benne kell lennie az érvényes veszettségi oltásnak.

Lehet, hogy ellenőriznek, de én nem kockáztatnék, mert mi van, ha mégis és emiatt kell visszafordulni.

2016. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kell. Kb. 5perc kérni egyet az állatorvostól, persze akkor ha veszettség elleni oltás, csip megvan ! Ha nincs veszettség ellen oltva, akkor az oltástól számított 21 naptól viheted .. itt lakom, és tőlem már kérték a kutyámmal gyakran utazok haza...
2016. aug. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A migránsok előtt olyan volt az országhatár, mint egy megyehatár. Akkor se lehetett volna átvinni, de senki nem nézte.

De ha éppen van határellenőrzés, és meglátják, akkor már kérhetik a papírjait.

2016. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kell neki egy útlevél (kb 6-8ezer) egy chip(3-5ezer) veszettségoltás ha nincs, és 21 nap múlva lesz érvényes. Én cicás vagyok 3 is van. 6 éve lakom kint, párhavonta hazanézek. Régen igen valóban csesztek rá. Ki volt halva a határ. Viszont az utóbbi időben ha magyar rendszámos kocsival mentem mindig kiszedtek. Eddig 2x kérték el az állatok papírjait, a kb 6 alkalomból az elmúlt időben. Tudom, hogy mennyi költséggel jár egy kiköltözés, és hogy ilyenkor ott próbál spórolni az ember ahol csak tud, de ha megállítanak(márpedig 80% hogy megfognak) akkor elkérhetik, és ha nincs, nem viheted át. Ráadásul ha majd hazalátogatsz, és a cicát is hozod újra szükség lesz rá, és úgy számolj, hogy bécsben egy veszettség elleni 100 euro körül mozog....szal jóval drágábban fogsz kijönni, chippel útlevéllel kint...
2016. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Cicát vettem Magyarországról, és a tenyésztő mondta, hogy muszáj, mert ha megállítanak most, h mindig kint vannak a határon, szinte biztos h nézik, főleg, h a Magyarok nagy szaporítók, és rengeteg kutyát, macskát csempésznek ki az országból. Hála Istennek Ort azért komolyabban veszik, még egy keverék kutyának, cicának is van ára.. És Igen itt nagyon drága az âllatorvos, ha nagyon köcsögök akarnak lenni, és nincs papírja a cicának akár el is kobozhatják, vagy karanténba tehetik, és majd pár hónap múlva talán megkapod + a számlát.
2016. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Cicát vettem Magyarországról, és a tenyésztő mondta, hogy muszáj, mert ha megállítanak most, h mindig kint vannak a határon, szinte biztos h nézik, főleg, h a Magyarok nagy szaporítók, és rengeteg kutyát, macskát csempésznek ki az országból. Hála Istennek itt azért komolyabban veszik, még egy keverék kutyának, cicának is van ára.. És Igen itt nagyon drága az âllatorvos, ha nagyon köcsögök akarnak lenni, és nincs papírja a cicának akár el is kobozhatják, vagy karanténba tehetik, és majd pár hónap múlva talán megkapod + a számlát.
2016. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nincs beoltva se, egyszer járt állatorvosnàl ivartalanításon. Jó tudni, akkor megpróbálom elintétni mielőbb.
2016. aug. 15. 15:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az ivartalanításkor kap oltásokat is, nem?
2016. aug. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!