Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezelni kell a sebet vagy nem?

Kezelni kell a sebet vagy nem?

Figyelt kérdés
Az egyik fiatal kandúr cicámnak a faránál volt egy seb, kb egy tízforintos nagyságú, ami gennyedzett, félig varas volt. Az állatorvos azt mondta, hogy ha nyalogatja magának az bőven jó, be fog gyógyulni magától, biztos csak marakodtak. Nem adott rá semmit se. Most eltelt 2 hét, de egyáltalán nem múlt el, sőt mintha mellette is keletkezett volna még egy seb. Kinti cica, sok a cicaharc esténként, tehát elképzelhető, de most már aggódok hogy mi legyen. A dokit szerintem megint hiába hívnám, múltkor is gyorsan elintézte.... Tényleg elég, ha csak nyalogatja a sebet, vagy pont hogy ezzel fertőzi inkább tovább? Mit vegyek rá neki, hogy gyógyuljon?

2016. aug. 15. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy normális hozzáállású állatorvoshoz elvinni, valamint ivartalanítani is, és akkor nem lenne sok "cicaharc" sem.
2016. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sok a macska az utcánkban... sőt az utca elején egy ilyen tanya jellegű ház is van, ahol van több macska is. Ők előszeretettel látogatnak ide hozzánk, az enyémek meg nem hagyják magukat. Ha kiheréltetem, akkor is idejárnak, mert otthon nincs olyan kaja mint itt az enyémeknek. De nem is ez a lényeg, mert attól most a sebe nem gyógyul be. A kérdés az, hogy akkor mivel kezeljem neki, mert az állatorvos lazára vette...
2016. aug. 15. 12:45
 3/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megharapta egy másik macska, mi hetekig játszottuk ezt. Harapás, talyog, gennyes seb, állatorvos, aztán ezt elölről még 2x. Nálunk az allatorvos kitisztitotta, adott rá valami speciális krémet, amivel naponta kenni kellett, injekció, illetve betadinal kenegetni naponta többször. Plusz ha nem figyeltünk rá, gallert is kellett rarakni, mert mindent lenyalt a sebrol. Ne hagyd, hogy nyalja, vidd el másik orvoshoz, mert a lelkiismeretes doki még tölcsért is ad, nem arra biztat, hogy majd nyalassal meggyoogyitja, ezzel még tovább fertőzi magának, és soha nem fog osszehuzodni.
2016. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a baj hogy ez az egy állatorvos van már csak nálunk... :/ Arra gondoltam én is hogy tölcsért rakok rá, vagy egy kis body-t ráadok, de mivel kinti macska, félek hogy felakadna vele, vagy kiszaladna a világból úgy megijedne a tölcsértől is.
2016. aug. 15. 13:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, a mienk is kinti cica, de 1 nappalra behoztuk a lakásba, miután voltunk állatorvosnal.

Merre laksz? Az én állatorvosom pl vállal házhoz menést is, és ha telefonon mondod, hogy mi a baj, akkor viszi erre is a már osszekeszitett injekciót, és krémet,mert ehhez nem kell sem műtét, sem semmi.

Ha mégsem megoldható ez, akkor kérj meg valakit, hogy fogja meg, vágd le a szőrt a sebből és a seb körül, mosd le betadine-nal, illetve sok helyen ajánlják allatgyogyaszatban a cukrot, egyszer mi is kipróbáltuk, 1 nap alatt húzódott össze a seb. A lényeg, hogy ha elkezded kezelgetni, az ne 1 napig tartson, hanem naponta többször kezeld le. A tölcsért pedig allatpatikaban is kapni, akár ilyen felfújhatót, abból ki is lát. Amúgy ha rárakod, szerintem inkább nem fog megmozdulni, a miénk csak feküdt benne először, eszébe sem jutott elfutni vele.:D

2016. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nálunk még állatpatika sincs sajnos... de a héten megpróbálok eljutni a szomszédos városba. Olvastam közben valahol, hogy Bepanthen kenőccsel kell bekenni, hát nem tudom, hogy az mennyire jó ha esetleg mégis lenyalja... :/ Levágom neki a szőrt, aztán ilyen fertőtlenítő spray van itthon, azzal lefújom. Az injekció feltétlen fontos lenne? Felületi kezelés kevés lesz?
2016. aug. 15. 16:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát, emberi kenőccsel én nem kísérleteznék, vannak olyan elvetemült macskák, akik mindent lenyalnak:D

Nem létszükséglet az injekció, nekünk azért kellett, mert szinte egy darab hiányzott a lábából, úgy kiharapta egy macska, és fájdalomcsillapító-gyulladáscsökkentő injekciót is kapott.

Betadine-t próbálj beszerezni, nálunk az csodaszer, ha kisebb sérülés vol rajta, naponta sokszor kentem vele, és 2-3 nap alatt összeforrtak a sebek.

(Egyébként az én cicám is fiatal kandúr, és miután meguntam ezt a folyamatos orvoshoz járkálást, ivartalaníttattam, azóta nem mozdul ki a kertből, a kóbor macskák sem jönnek ide, és nem kell költenünk állatorvosra az oltáson kívül, szerintem megéri, nem éreznék őt vetélytársnak, és nagyobb biztonságban lenne a verekedések elől.)

2016. aug. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát azért ha nagy a seb, az injekció igenis fontos lenne. Nem tudom mit kaptál a dokidtol, de mi a gyulladascsokkento-fajdalomcsillapito mellett (pl Melovem), széles spektrumú antibiotikumot is szoktunk adni. Ha van otthon hyperolod, betadinod, mindkettővel mosd át, előbb 20 ml hyperollal, nyomkodd át, hogy atmossa a szer, majd kb ugyanennyi folyakony betadinnal. Utána hamosito krémet tegyél rá, a Bepanten jó, mert ezek segítenek a seb gyogyulasaban. De azért mégiscsak doki lenne a legjobb, aki ad AB-ot is.
2016. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A dokitól semmit nem kaptam, csak ránézett, legyintett és azt mondta ha nyalogatja az bőven elég, meggyógyul magától.
2016. aug. 16. 22:51
 10/13 A kérdező kommentje:
Kaptam rá Neostomosan ampullát. Kis spray-vel szoktam neki lefújni a sebet, de úgy kell lefogni szegényt, aztán órákon keresztül csak meg se áll, annyira zavarja. Elsőre elkezdte nyalni is, hányt is tőle egyszer szegény, de azóta rájött hogy nem érdemes. Viszont teljesen meg van ijedve ilyenkor. Szerintetek mennyi időn belül hat ez a szer?
2016. aug. 24. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!