Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudnék tenni?

Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Akkor az elejétől kezdve.

Úgy képzeljétek el, hogy olyan körülményekről van szó, és olyan emberről, aki évekkel ezelőtt azért hívott állatorvost, hogy elaltasson pár kutyakölyköt. Ugye jó kis tudatlan emberről van szó, mert mondtam neki hogy akkor vigyék el akkor menhelyre a kutyákat, de azzal védekezik, hogy ,,nem fogadnak be minden állatot oda'', ivartalítatni meg ,,Kinek van pénze rá''.

Szóval az a helyzet, hogy ugye kb egy és fél éve vannak, ez ugye nagyanyámnál van, sokszor ott vagyunk, tehát ha mondhatom így, nálunk macskák. Ezt most úgy képzeljétek el, hogy se beoltva nem lettek egyszer sem(!), és még a kullancs sincsen kiszedve belőlük, hozzájuk sincs nyúlva, épp hogy enni kapnak. Nagyanyám rá sem ér, folyton a kertben gürcöl, meg teszi az agyát, hogy ő megküzd a kertért meg mittudoménmi, és ideggörcsöt kap, ha épp nem foglalhatja le magát munkával, és persze egy ilyen idegsokkos emberről van szó.

Visszatérve a témához, ezeknek a macskáknak kölykei születtek, olyan körülmények között vannak, hogy nagyanyám szedett egy virágcserép-aljszerűséget, és abból kapnak ,,enni''; a nemrég a felnőtt macskáknak szilvasgombóc maradék lett kirakva, és nem ették meg, így ki lett dobva a fűbe, de kisebb-nagyobb ,,maradékok'' még maradtak benne, sőt, egy fél gombóc is ott maradt, és akkor abba a virágcserép-aljba (nem tudom pontosan, hogyan hívják) tej lett öntve, én pedig ott simogatva néztem, ahogyan a szilvásgombóc darabok és valami 3 hajszál úszott a kismacskáknak kirakott tejben. Ekkor leraktam a kismacskát a helyükre, és elfutottam a vécére.

Nulla higénia, nulla állatszeretet. Eddig még annyira nem tőrődtem a dologgal, de mist aztán nagyon elegem lett belőle.

Mit tudnék csinálni? :/



2016. aug. 16. 21:03
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, egyszer régen egy kutyánknak eltörött a lába, és nagyanyámék el nem vitték orvoshoz, mert azt mondogatták, hogy az ,,összeforr, meg nincs annyi pénz''. Ahányszor megsebesülnek, rájuk se van nézve.
2016. aug. 16. 21:09
 2/2 zombienyul ***** válasza:

Sajnos ezzel nem tudsz mit tenni... Nap, mint nap szembesülök az öregek macskáival, akik sem oltva, sem kezelve nincsenek, csont soványak etc...


A virágcserepes tálka még nem vészes... Én is használtam a nagy fém verzióját, mikor mentett cicákat gondoztam, mert sokan hozzáfértek :)

A tisztítással már van probléma. Nálam szabály, hogy 2 tálka van egy "vizes" és egy "kajás" mindkettőt naponta vagy kétnaponta elmosom, főleg így nyáron még veszélyes is, a sok légy, meg mindenféle bogár miatt...

2016. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!