Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Macska koptatja a...

Mit tegyek? Macska koptatja a körmét a kanapén, ha tovább folytatja apám majdnem biztos elviszi?! Hogyan szoktassuk le?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a macskánk kaparófának használja a kanapét, apám erre nem kicsit kiadat(t). 180 ezer ft volt. Nagy állatbarát az apám, de ezt már nem viseli el. Mit tudok tenni, hogy leszokjon erről? Van kaparófája de nem használja, amikor éppen kedve van hozzá és amit jónak talál ott kaparja.

Nemrég apám észrevette és tényleg belerúgott a macsba miután kaparta. Nem akarom, hogy veréssel szokjon le, mert ha legközelebb is ez lesz akkor megint belerúg (valószínűleg)

Tanácsok?



2016. aug. 18. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
macskamentával dörzsöld be a kaparófáját, így oda fog szokni, a kanapét pedig citrus olajjal, azt utálják :)
2016. aug. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2%
Körmeit levágni, azokat koptatja amikor kapar mert fáj neki. Meg mindig legyen kajája és tiszta álom, figyelemfelkeltésként is csinálja. De félek az elkerülhetetlen hogy soha többet ne kaparja :(
2016. aug. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen macskamentával a kaparófát, a kanapét pedig narancsos vagy citroos légfrissítővel. Utálják az utóbbit. Az enyém 2 éves korára kinőtte. Én is fújtam a kanapét függönyt folyamatosan, de akkor is csinálta néha. Én mondtam neki határozottan hogy nem amikor rajta kaptam, de macska, le se tojta. Ha a kaparófát használtam akkor vittem neki a jutalomfalatot. Amúgy macskaköröm vágóval vágjad néha a karmát, lehet túl nagy.
2016. aug. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1: nem tudnánk kiszedni vagy letörölni a szagot, apám előbb vágná le a fejemet mint, hogy ezt megcsináljuk, de azért köszi a tippet :(


#2: szintén nem rá válasz mert, "úgy is hamar visszanő", fizetni meg nem fog, hogy levágják a Macseknak. Minden este kap kaját, ennél többet nem fog kapni, tiszta alomja is mindig van. Sok törődést és szeretet kap, mindennapos, hogy rá szentelem a figyelmemet, szóval ez nem lehet a baj.

Azért még reménykedek, nem akarom egy idióta kanapé miatt elveszíteni!

2016. aug. 18. 19:33
 5/9 anonim ***** válasza:

apukádnak mondd meg,hogy a belerúgás nem megoldás.fóliával le kell takarni a kanapét,amíg át nem szokik a kaparófára. és a narancsos meg ecetes lefújás is jó,utálják.

a kaparófa meg lehet nem az igazi. lehet venni olyan kaparókat,amiken nagyobb felületen kaparni, nem csak egy bot vastagságú.azokat jobban szeretik. és ha használja utána dícsérd meg,akár jutalomfalattal is(ha végzett). ha kaparja a kanapét,akkor meg szidd le közben vagy fújd le vízzel.

2016. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ugye nem napi egyszer kap enni? elég komoly,hogy 180 ezres kanapéra telik,de napi 2-3x kajára nem?
2016. aug. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
házilag is lehet kaparót csinálni,keress rá a neten:)
2016. aug. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 12 éves gyerekként símán levágtam az enyém nem, nem fáj neki. Csak a végéből 1 mmt kell levágni, nem fáj neki.
2016. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok, hol laksz? Jövő héten Budapesten vagyok, van egy 150cm-es macskabútorom.


[link]


Hasonló, csak szebb és nagyob, de használt. Ha eljössz érte akkor neked adom szívesen.

2016. aug. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!