Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagymamámnál van négy macska...

Nagymamámnál van négy macska lassan 1,5évesek de az egyik még . Indig harapdálja a kezemet. Jó hogy játszik de ez eléggé fáj. Mit tegyek hogy leszokjon róla?

Figyelt kérdés
2016. aug. 19. 13:30
 1/4 savanyújóska ***** válasza:
2 dolog fontos: az egyik, hogy amit csinálsz utána, kellemetlen legyen, de ne fájjon nagyon (pl. ne rúgd fel), a másik, hogy azonnal reagálj, ha elkezdi, különben nem fogja érteni. Nálam a hangos NEM és az állapot felszámolása működött (nálunk mindig be akart menni, és a miközben, modogattam, hogy nem, toltam el az ajtótól, most már ha megyek be, diszkréten leül egy méterre tőlem), esetleg visszatámadhatsz, hátha segít, vagy ha az orrára csapsz (ezzel kísérletezni kell, a piciknek elég csak épphogy, a nagyobbak többet is bírnak), akkor elég hamar abba fogja hagyni, amit csinál.
2016. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Nagyon jólneveltek kinti macskák egyfolytában nyitva van az ajtó és 1,5év alatt ő egyszer sem próbált meg bemenni a házba,nagyon bújós cica, de ha rájön az ötperc ordíthatok neki ütögethetem(nem úgy hogy fáj neki)akkotor rögtön karmol és harapdál de ez csak abban a bizonyos "ötpercben"
2016. aug. 19. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:
A miénk is 2 éves és nagyon durván szokott engem is harapni meg karmolni. Adj neki egy plüsst vagy játsz vele máshogy. Én mostanában hattyú tollal játszok vele az jó nagy :D
2016. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van plüsse, de köszi(nem játszik vele)
2016. okt. 6. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!