Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen költségekkel számoljak...

Milyen költségekkel számoljak macskatartás esetén?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy cicát(házit, nem fajtatisztát, lehet menhelyről is), de nem tudom milyen költségekkel kell számolnom(ivartalanítás, oltások, betegség esetén kezelési költség), ill. nem tudom mik a szükséges felszerelések(lakásban tartott cica lenne). Nem szeretnék úgy nekivágni, hogy a későbbiekben anyagi korlátokba ütközzek.

2016. aug. 19. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
[link] remélem jó lesz
2016. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket.

Továbbra is várok tapasztalatokat, mivel azt sem tudom eldönteni, hogy szükséges cicabútort vásárolni(kaparófa nyilván kell) vagy felesleges kiadás, mert a cica magának fog kijelölni pihenőhelyet.

2016. aug. 19. 15:58
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez tok egyszeru amugy, na leirom, hogyan oldhatod meg legegyszerubben es a legolcsobban:

1.felszerelesek:talak(margarinos doboz, sutis kistanyer, kicsi viragcserep alja -termeszetesen ezeket kitisztitva tokeletesen megfelelnek etetonek es itatonak

2016. aug. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Folytatom:

Jatekok(dio, kavics, madartoll, botra felkotott szaloncukor, kisebb pluss)

Fekhely(letehetsz neki egy parnat egy labtorlore de ugyis az agyadon meg olyan helyeken fog aludni)

Kaparofanak leg egyszerubb ha olyat veszel ami ugy nez ki mint egy szonyeg es a falra kell rogziteni.

2016. aug. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kösz, de én nem egy 400Ftos etetőtálon akarok spórolni. Fel akarom mérni, hogy megengedhetem e magamnak, hogy felelősséggel macskát vegyek magamhoz. Egy tálka ára huszadlagos probléma
2016. aug. 19. 19:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Eledelnek se muszaj a legdragabb kajakat megvenned, amugyse szeretik annyira meg az olyan nem termeszetes. Inkabb: fott vagy sult hus(marha, csirke, hal, pulyka) + keves fott rizs-fott zoldsegek + tejtermekek(sajt, natur joghurt, kefir, turo -ezeket imadjak) + neha fott tojas. Aztan adhatsz neki neha parizert vagy virslit meg keves csontot ami nem olyan kemeny es kisebb darabok(farhat vagy mell csont tokeletes de ritkan).
2016. aug. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Oltasbol amit szuksegesnek talalsz meg felevente egy fereghajto bolha kullancs neg ilyesmi ellen nyakorvet teszel ra es ennyi.
2016. aug. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 lucuska15 válasza:
Szia nekem is sima házi cicám van Baszkócska.Ő egy 5hónapos kandúr(még egy hónapig ivaros 😊) De kicsi kora óta nálam van kb.8hetes kora óta.A kismacskánál még kevesebb a költség azt illetően hogy ő még nem igazán eleven.(Legalábbis ő nem volt az).Kiskorába amire én költöttem:Etető tál(400Ft kb) macska alom(5kg volt 1500ft kökibe)cica tej(250ft a rossmannban) zselés táp(nem a konzerv hanem az alutasakos abbol is a jobb fajtát adtam 300ft) emellett adtam neki száratápot whiskas juniort(Előző gazdijánál is azt evett ezért adtam neki azt összekeverve macisajttal vagy joghurtal(macisajt400Ft,jughurt:120Ft whiskas junior 520Ft kbre irom az árakat mert én vidéken lakok lehet drágább itt mint Pesten) akkor most friskist kap benti macskák számára(420ft próbáltam sokfélét de ez a kedvence)ágy/fekhely az drága aránylag4000körül van egy közepes/kicsi ágy én is amig bent volt a lakásban(most a kisházban él mert nálunk van egy nagyház ahol mi vagyunk es a kisházban pedig ő van)szoval amíg bent volt a szobába addig az agyamon aludt velem nem is akart hallani az ágyáról.Ezen felül kell neki bolha/kullancs irtó szer vagy nyakörv.Baszkónak nyakörve van800Ft volt.De beruhàzok most egy bolha & kullancs írtó samponra és egy sprayre.(Mert ő kinti cica félig majd az lesz teljesen de még nagyon jàtékos és féltem)A sampon árát nem tudom de a spray a rossmanban 2500ft körül van.Még kell 3havonta féregtelenítő(Ez kell ha kinti ha benti) én a pasztát használom ami egy kg alatt 200Ft volt 1-2kg között kb 400-500Ft.A tabletta olcsóbb 100-200Ft között van egy átlagos(Persze ebben is van márkásabb,több féle féreg ellen véd stb).Kell kombinált oltás ami kb 3000től akár a csillagos égig lehet hely és orvos függő nálunk van 3500ért olyan hogy két adagban kapja meg(mindkétszer 3500Ft/oltás) és utána évente kell emlékeztető oltás.Meg van egy olyan ami nem 3hanem 4betegség ellen véd és az hatezer valamennyi és ezt is évente ismételni.(Ez is kinti-benti macskáknak is ajánlott) es kinti cicának kell veszetség elleni oltás ami szintén alsó hangon 3000Ft és ennek is a határ orvos függő) kell egy cica hordozó ha orvoshoz kell vinni ami petneten van haromezer valamennyiert de perze van nagy kicsi szines ilYen olYan alaku stb) Havonta en kb 3x-4x adok neki fott husit csont nelkul egy csipet soval)(ez sem nagy osszeg) kell cicakaparo cicajatek en negy db labdat csorgos labdat vettem 1€ meg egy cicatollaeprűt az is 1€ volt..Korulbelul ennyi de irok ha meg eszembe jut valami.
2016. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 lucuska15 válasza:
Ja meg ivartalanítás ami kinti benti cicának kell mert a kinti nőstények mindig vemhesek lesznek és így is van nagyon sok kóbor cicus és nem mellesleg egy ellés az anya macskàt is teljesen legyengíti.Fiú macskánál meg kisebb a kockàzat hogy elcsavarog messzire nem hajtja a párzási ösztön.Meg az ivartalanítással sok betegséget is ellehet kerülni.Benti cicánál a nőstényt is érdemesebb mert nem kezd el pucsítani nem tüzel stb nyugodtabb lesz sok esetben könnyebb bent a tartása.kandúrnàl meg azért mert nem fog mindent lepisilni nem fog "nyafogni" és ilyenek.ez lány macskàknál kb 5000től akàr 20ig is lehet.Fiúknàl ez csökken 5000től 10ig kb.És a cica öregségre is kell gondolni mert cicàknàl gyakran előfordul hogy vese betegek lesznek és akkor más fajta tápot kell venni nekik és az meg 4000Ft körül van.
2016. aug. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az ivartalanítást elsősorban a nem kívánt szaporulat miatt tartom lényegesnek, van épp elég rossz sorsú, gazdátlan állat, másodsorban a lakás jelölgetésének elkerülése, az ivarzási szokások megszüntetése miatt.

2016. aug. 21. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!