Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok is ilyen sokat bent...

Nálatok is ilyen sokat bent van a macska a lakásban?

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves kandúr cicám, ami kinti-benti cica, bár 1-2 éve még volt olyan, hogy napokig nem jött haza, most viszont egész éjszaka, s napközben is bent van a szobába, bár napközben kint fekszik a ház előtt, s behozom a lakásba, de nem ellenkezik, persze kint is van, mihelyt jelez ki engedem, kb. 1 nap olyan 3-4 órát van kint, többit bent tölti. De nem állatkínzás ez?
2016. aug. 21. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Már miért lenne az állatkínzás ha a macska bent van? A legtöbb macska jobban szeret bent lenni, a biztonságos nyugis helyen. Rengeteg macskám volt mindig, most 4 van. Ebből csak egy szokott kimenni, pár órára, a másik 3 mindig bent van.
2016. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ha ő bent érzi jól magát akkor neki ez a legjobb😃
2016. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

5 macskám van. Ebből 0 mehet ki, pedig kertesházban élek. Ez sem állatkínzás. Van egy kifutójuk, és az erkély is cicabiztos, de oda sem sűrűn járnak ki.

Nem mondom hogy egyes egyedek nem igénylik kifejezetten a természetet, de nem mind. Nekem 1 kivételével mind fajtatiszta, tipikus emberközpontú fajták válogattam össze, így ott akarnak lenni ahol én vagyok. Az már egy nagyon elavult,és téves nézet, hogy lakásban kínzás állatot tartani. Sztem forgalmas út mellett ivaros macskát tartani, vagy olyan kutyát amelyik 10 év alatt nem volt még a kert kerírésén túl nagyobb kínzás.

Megfelelő foglalkozás, lemozgatás, igények kielégítése és ennyi. Nejem van egy 2,5 m magas mászófám a lakásban és kb napi 1-2 óeát játszok minden szap szigorúan este a macskákkal, hogy a vadászösztönük se legyen elhanyagolva.

Ha meg a macska önszántából keresi a lakás nyugalmát, abba mégis mi lenne a kínzás?

2016. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 lumia 532 válasza:
telen allandoan bent van a kandallo mellett meg carni se akar kimenni ugy kell kizavarni kepes becarni a hazba annyira nem akar telen kimenni pedig tudja hogy nem szabad, nyaron viszont orokke kint van alig jon be csak akkor ha enni kér
2016. aug. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálunk muszály bent lennie mert albérletben lakunk és a tulajnak vam egy nagy kutyája de ha megfelelő képpen játszol vele és ha nálatok is vannak legyek nem fog elfelejtödni a vadászösztöne
2016. aug. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!