Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell fizetnem az állatorvosnál...

Kell fizetnem az állatorvosnál a vizsgálatért?

Figyelt kérdés
A kiscicámat pénteken elvittem a dokihoz, mert tüsszögött és csipás volt a szeme. Kapott két szurit, ez így 4160ft volt, azt mondta az orvos, hogy hétfőn menjünk vissza kontrollra. Ezért a kontrollért nekem fizetnem kell? Mennyire számítsak? A múltkor nem hittem volna, hogy ennyibe lesz a kezelés, 3000 ftra számítottam max, most szeretnék felkészülni, hogy mennyivel menjek :) köszönöm szépen

2016. aug. 22. 09:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

vizsgálatért szoktak elkérni, igen. ha csak a szuri árát kérné el, akkor neki abban mi üzlet lenne? semmi. meg kell fizetni a szakértelmet .

a kontrollért lehet,hogy már nem fog elkérni. de azért legyen nálad pénz. de szerintem már nem fog kérni

de ez sajnos attól is függhet,hogy mennyire jártok oda. ha évek óta oda jártok és ismer,akkor nem hiszem,hogy elkéri.de ha most vagytok ott először,akkor lehet..

2016. aug. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hát a kiskutyát vittük oda mindig, ott kapott oltást meg ilyesmit, a cica még új nálunk :) lesz nálam akkor valamennyi
2016. aug. 22. 09:40
 3/18 anonim ***** válasza:

Nálunk a kontrollnál fizetünk. A vizsgálatot egyszer számlázza, és a felhasznált gyógyszereket, anyagokat pluszban.

A mostani tüsszögése és hasmenése 9000volt a macsnak :D(négy szuri, probiotikum -ez volt a relatíve legdrágább tétel, és a vizsgálat)

2016. aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Attol is függ, hogy hova viszed pl az én àllatorvosom egy forintot sem kér sem a vizsgàlatért sem a kontrollért, csak maga a beavatkozàsért,inekciok stb. De van itt nem messze egy olyan rendellő is ahova ha csak beteszem a làbam màr legombolnak 3ezerrel és utàna jön csak a többi...minden esetre vigyel magaddal pàr ezret szerintem
2016. aug. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg az állatorvost.
2016. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Hát azért lássuk már be, ha a vizsgálatért nem kérne a doki pénzt, eléggé sok éhhalál közeli állatorvos rohangálna a világban...A szakképzettséget, az 5 és fél év tanulásért és rengeteg munkáért igenis megkérik az árát, de cserébe (ha jó helyen vagy) az állatkád egészséges lesz. Ha csak az oltásért kérnének pénzt, akkor egy nap nem lenne túl sok bevétele egy rendelőnek, még ha beszerzési ártól jóval többet kérnek is el..
2016. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem kérne pénzt szerinted mivel fizetnéd meg a szakértelmét??? Ha nem fizetnél TB-t és elmennél egy dokihoz csak a gyógyszer árát kérné? Nem is értem...
2016. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mikor januàrba vittem az idős cicàm hozzà s diagnosztizàlta hogy ràkos egy ft- ot sem kért.
2016. aug. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Amikor pl begyulladt a füle a cicàmnak kitisztitotta a fülét lefertőtlenitette s adott antibiotikum inekciot 3000ft- ot kért ebben nyilvàn benne volt a kezelés költsége stb, de nem szokta részletezni hogy pl.1000ft volt az inekcio 1000ft a kezelés és 1000 ft a vizsgàlati díj, de nagyon jo àron dogozik és szuper jol...évek óta oda hordom a cicàim mert nem csak àrban jobb hanem szaktudàsban is sokkal profibb a környékbeli orvosoktól...
2016. aug. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
És abba is belegondolhatnàl hogy pl ivartalanittatni is oda hordom en is es még rengetegen az àllataikat nőstény10000 ft kandur 5000ft. Szóval.,.nyilvàn meg van fizetve a szaktudàsa és nem fog hajléktalanként rohangàlni...annyi hogy ő nem a legombolàsra utazik
2016. aug. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!