Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Àllatkínzás ha valaki...

Àllatkínzás ha valaki vásárol a cicájának kereskedésből díszhalat valami kicsi fajtát, hogy élve megehesse a macskosz?

Figyelt kérdés

2016. aug. 23. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Hat... tekintve hogy patkanyt is szoktak kigyonak vasarolni, ilyen szempontbol nem. Csakhogy a kigyonak nem tudsz patkanykonzervet venni, mig a macskanak tudsz macskakonzervet venni, akar halasat is.
2016. aug. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A díszhal nem azért van, hogy megegye őket bármilyen állat vagy az ember. Nincsen nagy tápértéke, felesleges ezért kidobnod egy csomó pénzt.

A konzerv jobban megéri, olcsóbb és táplálóbb.

Nem állatkínzás, de hasztalan.

2016. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 piriiiii ***** válasza:

Én a siklómnak vettem valami legolcsóbb, legközönségesebb halat. Az eladó ajánlotta eleve kígyónak. Hát állatkínzásnak valahogy nem mondanám... ha azt hallom, állatkínzás, más jut róla eszembe. Pláne tekintve azt, hogy a horgászat egy sport...

De, ha felmerült benned ez a kédrés eleve, talán adj inkább a cicádnak cicáknak készült tápot. :)

2016. aug. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Cica tàpot adok neki csak a 4dik szülinapjàra gondolltam meglepem
2016. aug. 23. 23:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Vegyél neki valami játékot és normális tápláló tápot vagy egyéb élelmet.
2016. aug. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A lehető legjobb mínőségü prémium tàpokon tartom és eggy kedvenc jàtéka van a tollas bot de gondolltam meglepem uszikàlo hamikàval de csak akkor ha nem gàz a halnak
2016. aug. 24. 00:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Eléggé "gáz" a halnak. Hivatalosan nem állatkínzás és meg lehet tenni, de nincs értelme, ugyanúgy ahogy az egerek sem örömből lesznek kígyóeledelek, egyébként az egeret nem érdemes élve odaadni a kígyónak.

Egyrészt az egérnek jobb, másrészt a kapálózó egér megsebesítheti a kígyót, még ha ez ritka is.

No, a hal nem fogja megsebesíteni a cicát, de attól még szerintem humánusabb, ha ezt kihagyod és valami mással lehet meg.

2016. aug. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha halat akarsz venni a cicának, inkább horgászboltban vegyél élő csalihalat. Ez nagyobb, mint egy díszhal, van rajta mit enni a macskának. Esetleg a piaci halboltban gyakran lehet kapni apróhalat, azt is vehetsz neki, csak ne törpeharcsát, mert annak a hegyes tüskéi a cica száját felsérthetik.

A legjobb az lenne, ha már holtan adnád neki oda a halat... nem szenvedne annyit.

Én a halakat nagyon sajnálom, ha rosszul bánnak velük. Még csak hangot se tudnak kiadni szerencsétlenek. Egy más állat, az legalább nyüszíteni, üvölteni stb, tud, ha valami fáj. A hal, az csak némán szenved és mivel hang nélkül hal meg, azt gondolhatnánk, hogy nem is fáj neki - pedig ugyanúgy fáj, mint neked vagy nekem.

2016. aug. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a vàlaszokat,igaz kedves utolsó biztos fàjna szegénynek, inkàbb kitalàlok neki valami màs meglepit ami azért különleges is.
2016. aug. 24. 09:15
 10/10 anonim ***** válasza:
neee..:) ha prémium tápon tartod,akkor adj neki most nyers húst.csirkét vagy ilyesmit. nálunk kelendőbb mint a táp.
2016. aug. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!