Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a kóbor...

Mi a véleményetek a kóbor macskák etetéséről?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok akik ki jàrnak pl.temetőhöz patakparthoz stb.ahol nem5-6cica hanem 50-60 cica is él?

2016. aug. 24. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a véleményem mint a kóbor kutyák etetéséről. Ha van rá módod etesd őket. Ha nem tudsz nekik enni adni, legalább ne bántsd őket.
2016. aug. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szép dolog. Ha éhező állatot látnék, én is megetetném. Például a ház is, ahol most lakunk, korábban évekig üres volt, a kertben meg jó sűrű a növényzet, így arra lettem figyelmes, hogy 5-6 cica húzza meg itt magát. Amilyen kis félősök, egész biztosan sose volt gazdájuk. Ők is minden nap kapnak tőlem enni.

Ha nagyszámú cicakolóniára bukkannék valahol, biztos szólnék állatvédőknek, hogy segítsenek megszervezni az ivartalanításukat, a kicsiknek, szelídebbeknek esetleg gazdát is keresni, hiszen az tényleg nem jó, ha egyre többen lesznek. Biztos van az etetők között olyan, aki gondol erre is.

2016. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ők az igazán jó emberek, nem azok, akik nagy nyilvánosság előtt 5 évente egyszer adnak a millióikból egy töredéknyit valamilyen szervezetnek, aztán verik magukat rá.

Nagyon sok köztük az idős, aki épp csak megél a nyugdíjából, de a maradékok mellé még vesznek is egy zsák tápot, és minden nap kimennek, hogy ételt vigyenek a kis éhezőknek. A legtöbb ember ezt a másik emberért sem hajlandó megtenni. És ezek az emberek azok, akik aztán feljelentgetik a néniket a kóborok etetéséért, ezek azok a görények, akik szöget, mérget tesznek a kitett ételbe, eldobják a tányérokat, belerugdosnak az állatokba, hőbörögnek, hogy koszosak, büdösek, útban vannak, holott egyik sem igaz. Vannak ilyen nyomorékok, akiknek fáj együtt élni bármilyen más élőlénnyel.

Aki valóban tenni akar az ellen, hogy a kóbor macskák, kutyák, ésatöbbi, egy helyen szaporodjanak, az agresszió meg hőbörgés helyett szóljon az állatvédőknek, szálljon be az ivartalanítás meg az elhelyezés költségeibe, és máris sokkal hamarabb megoldódna a probléma.

De sajnos, amíg a sok buta majom csak idáig jut agyilag, hogy kiborogatják a tányérokat és rinyálnak, addig nem sok esély van a javulásra.

Viszont az ivartalanítós rész vonatkozik azokra is, akik ilyen nagy számú cicát etetnek. Nyilván mindenképpen vinnék nekik kaját én is, de közben próbálnám elintézni, hogy sikerüljön őket ivartalanítani, bolhátlanítani, beoltani, esetleg befogadót találni... még egy állatvédő szervezetnek is nagyon nehéz ezeket megoldani, de azért a fő cél ez kéne, hogy legyen, és ha több civil segítene, akkor sikerülne is.

2016. aug. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2016. aug. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolso én is épp így gondollom,én is szoktam kijàrni etetni és szerencsére még jo pàran,ezt egy nénitől tudom ő mesélte hogy màsok is jàrnak ki,én a nénivel jàrok àltalàba egy időponba, ő napi kétszer is jàr ki ezért nyilvàn több embert làt,nos bennem is felvetődött hogy össze kéne fogni s legalàbb a nöstényeket ivartalanitatni csak nem tudom hogy tàborozzam össze az etetöket egy ilyen megbeszélésre mert nagy a terület több oldalrol is jàrnak ki
2016. aug. 24. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!