Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Remeg a cica, mert új helyre...

Remeg a cica, mert új helyre került. Normális?

Figyelt kérdés
Ma költöztem el, jött velem a 2 éves ivartalanított kandúrom. Kinti-benti. Délután érkeztem, azóta a garázsban van, de néha kicsit kiengedtem pórázon. Nagyon remeg, pár falatot evett, ivott kicsit, viszont rengeteget pisilt. 2-3 órája egy helyben fekszik a dobozában és nagyon remeg. Elmúlik? :(
2016. aug. 24. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos elmúlik, csak nagyon izgatott. Nincs melletted a szobában? Az jobban megnyugtatná.
2016. aug. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kb 20 percenként jövök le hozzá simogatni. A szobákba nem jöhet fel, mert többen allergiásak a szőrére :(
2016. aug. 24. 23:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem reggel azonnal vidd állatorvoshoz.


Be van zárva egy dobozba? Macskák, ha bezárják őket, sokszor megvadulnak, lefekszenek és elkezdenek morogni pl..


Macska szokott remegni, mikor dörgölődzik, normális esetben, én csak ekkor figyeltem meg.


Nagyon sokat fekszik egy helyben, sok vizelet. Nem lázas? Nem száraz nagyon az orra? Lázas, vagy fájdalmai vannak, akkor szokott az állat remegni. Állatorvos! Ügyelet állatkórházban (pl. budapesti állatkórház)?


Ha ideges a macska, akkor ásítozik.

(Nem vagyok állatorvos, tanyán élek, az ottani macskás tapasztalataimból indulok ki.)

2016. aug. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

lázas = túl meleg fül, kiszáradt orr, étvágytalan, nem hízeleg, nem mozog


"megváltozik a vizeletürítése?


Ha a cica vizelési magatartása megváltozik, az aggodalomra ad okot. Figyelmet érdemel, ha feltűnően gyakran megy a macska pisilni, de mindig csak néhány csepp vizeletet ürít vagy véressé válik a vizelete, esetleg nem a ládába ürít, hanem a lakás minden pontján otthagyja nyomát." [link]


Remegés kiszáradás jele is lehet. Szállítás közben nem volt túl meleg a dobozban, nem kapott hőgutát?

Ellenkező esetben állatorvos kel neki és infúzió.

2016. aug. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nincs bezárva egy dobozba, ki tud jönni, félig le is van a fedele véve a boxnak. Annyi, hogy egy nagyon hosszú hám van rajta, amivel kb a fél garázst be tudná járni, de néha csak beleszagol a kajájába, lefetyel párat a vizéből.

Reggel az "eredeti" helyén kakilt még, és úgy este 6 körül pisilt sokat, de reggel kb 2 deci vizet ivott.

Most egy nagyon kicsit dorombol, abbahagyja, alszik pár percig, utána felriad.

2016. aug. 24. 23:50
 6/9 A kérdező kommentje:
Az autóban végig ment a klíma, szinte nem is sütött rá a nap
2016. aug. 24. 23:52
 7/9 A kérdező kommentje:
A gond az hogy külföldön élek most a párommal, nem beszéljük annyira jól a nyelvet és ügyeletes állatorvos is csak 1.5-2 órára van tőlünk :'(
2016. aug. 24. 23:59
 8/9 anonim ***** válasza:

A klímától is megfázhatott, hány fokra volt állítva?


Hát, kézzel lábbal mutogatva, majd megértenek, úgyis a macskát vizsgálja, a macska pedig nem tud beszélni és ha lesznek a tüneteket látja rajta. A főbb tüneteknek, pedig utánaszótároztok, ha nincs meg a szó.


(A faterom szlovén benzinkútnál is el tudta mutogatni, hogy biztonsági gyufát szeretne, ami szélben sem alszik el... és volt nekik!)

2016. aug. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
23 es 25 fok kozott volt mindig a klíma
2016. aug. 25. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!