Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan mondjam meg neki? Van...

Hogyan mondjam meg neki? Van egyáltalán beleszólásom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a harmadunokahúgom, aki 8 éves, Németországban él és most hazajöttek 3 hétre. A kislány minden másnap itt van, és a macskáinkat (és a cicákat, akik közül ketten 4 hónaposak, ketten 3 és egy 1 hónapos) egyfolytában nyúzza, a vállára teszi, mint egy kabátot, a hóna alá csapja és úgy viszi, ma meg mikor feljövök a kertből (kutyát sétáltattam), látom, hogy a lába között lóbálja a legkisebbet. Ha itt van egyik macskának sincs nyugta, egyszerre kettőt, meg hármat is felvesz néha és ha pihenni akarnának, felkelti őket, és felveszi általában a legkisebbet, mert az a kedvence. Alapvetően nincs semmi bajom a kislánnyal, teljesen normális, meg rokon is, de ez nagyon zavar. Néha pedig esténként (pont mikor vacsorát kapnak) hazaviszi őket, mert ugye a második szomszédban laknak, és majd a közöttünk lévő háznak a kapuján átteszi és hazamegy. Van jogom beleszólni és azt mondani, hogy tegye le, vagy legalább fél órára hagyja őket békén? Ha behívom, 10 percenként kimegy, mert elmondása szerint nem tud sokáig bent lenni mert begörcsöl a lába, ha sokat ül, meg hogy nincs bent levegő (két ablak is nyitva van egyébként). Van ebbe egyáltalán beleszólásom? Én 13/L vagyok, de a szüleimet is zavarja egy kicsit.
2016. aug. 28. 17:25
1 2
 1/14 anonim válasza:
94%
Vágd nyakon egy kicsit :D
2016. aug. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd el neki, hogy ezek a cicák még picikék, és sok pihenésre van szükségük. Meg mondd meg neki, hogy inkább csak simogassa őket,ne vegye fel, ígyis elég melegük van a bundájukba,ha magához szorítja őket még melegebb lesz nekik :D

Vagy csak szimplán zárjátok el őket valahova, amíg a kislány átmegy.

2016. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

:DD

Azért testileg nem nagyon akarom bántalmazni testileg, de nem ártana azért egy kicsi nyakleves. Ha megütném az anyja meg a mamája jönne nekem pampogni, hogy miért ütöttem meg.

2016. aug. 28. 17:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Persze hogy szolhatsz neki, szépen magyaràzd el neki hogy ők is ugyanugy érzik a fàjdalmat ha ezt a szülei még valószinüleg nem tettek meg
2016. aug. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Hogy ne lenne jogod! Sőt, kötelességed, mert a cicákért felelős vagy! Igenis szólj neki. Először szépen, de ha nem változtat, akkor durván. A cicák még nagyon kicsik, akár meg is nyomhatja őket úgy, hogy bajuk legyen! De ha nagyobbak lennének, akkor se piszkálja őket! Az meg milyen, hogy hazaviszi, aztán majd a kerítgésen átrakja? Én már régen elküldgtem volna melegebb éghajlatra az biztos, ha az én macskáimat piszkálná! A "kedves" szülei miért nem szólnak rá? És a te szüleid miért nem szólnak neki?
2016. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki szépen, durván, tedd le a macskát hadd pihenjen. De ma betelt egy kicsit a pohár, legszívesebben tényleg felpofoztam volna már párszor, de csak egy "Tedd már le azt a szerencsétlen macskát, hadd feküdjön nyugodtan"-nal megúszta. Sajnos az elzárás nem megoldható, nagyszülőkkel élünk, nem szeretik a macskát, és a gyerek, ha átjön, este 8-ig itt van.
2016. aug. 28. 17:35
 7/14 A kérdező kommentje:
Már legalább 50-szer mondta neki anyukám, hogy hagyja abba, nem hallgat senkire. Miután meg kezdek bekeményíteni, odajön, hogy "most meg mi a baj?". Magamban már egy párszor melegebb éghajlatra küldtem, elnyeltem egy csomót miatta, hogy ne essek neki, ne bántsam meg nagyon. Semmi eredménye, a cicák ugyanúgy szenvednek.
2016. aug. 28. 17:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem látja senki, legyintsd meg párszor úgy, hogy ne legyen nyoma, de azért érezze meg. Aztán nézz ártatlan szemekkel, ha árulkodik!
2016. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az anyjáéknak nem tetszik majd az ha rászólsz a gyerekre de teljesen igazad van. Én is nehezen tűröm azt ha látom hogy egy gyerek nyúzza a macskát. Nekik ez persze nem tetszene ha én nyúznám őket :D
2016. aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Ez most komoly? Van-e jogod szóvá tenni, hogy egy VADIDEGEN ne kínozza a TE ÁLLATAIDAT a TE HÁZADBAN?

Remélem, ez valami vicc...

2016. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!