Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan ártalmatlanítsam a...

Hogyan ártalmatlanítsam a környék macskáit?

Figyelt kérdés
tippeket várok!
2008. okt. 1. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem inkább kedveld meg őket, a cicák nagyon kedves állatok, csak akik élből utálják őket, azoknak sajnos esélyük sincs, hogy ezt megtapasztalják.
2008. okt. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is inkább kedvelned kéne őket nem pedig azon törni a fejedet hogy hogyan lehetne ártalmatlanítani.Mellette még haragost is szerezhetsz magadnak.De lehet hogy neked ez kell!
2008. okt. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
A kóbor macskák rengeteg betegséget terjesztenek, azon kívül összepisilik a házak bejáratát - nem hiszem, hogy ezt bárki is szeretné.. Nagypapám légpuskával durrantotta őket fenékbe, attól egy ideig távol maradtak. Elnézést a macskabarátoktól, de nálunk pl. annyi a kóbor macska, hogy "védekezni" kell ellenük. A tiszta szobacicákkal nincs bajom :-)
2008. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
odahugyoznak a házam elé és még én barátkozzak velük?
2008. okt. 1. 15:45
 5/13 A kérdező kommentje:
szerintem valami jó mérget kellene beszereznem az hatásos lenne
2008. okt. 1. 20:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne mérget szerezz be, szoljál az ottani állatmenhelyeseknek, befogják öket és keresnek gazdit nekik !!! Ja és azért hordoznak a kobor cicák sok betegséget, mert sok ember ahelyett hogy ivartalanitaná cicáját, a megszületett cicákat kidobja messze az otthonátol, szegények persze, hogy összeszednek mindent.1 telefonodba kerül és jönnek befogják öket !!
2008. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Most őszintén: a méreggel mit érsz el? Nem tudod megölni az összes macskát, mit érnél el vele? Ha megölsz egyet születik helyette másik: majd az fog odapisilni!

Az összes e fajta "logikát" követő ember szánalmas! Téged is beleértve! Szerintem az nem korrekt, hogyha valakit nem kedvelünk, azt meg kell ölni. Vagy a vadászat esetében, ha irigykedünk rá.

Én nem tudnék úgy élni, hogy megöltem valakit. Legyen szó macskáról vagy emberről. Ha valaki érez (hát, fontolóra veszem, hogy te érző ember vagy-e) akkor nem tud úgy élni, hogy ő valamikor megölt egy élőlényt. Vagy te igen? Most mindezt ráfogod az odapisilésre meg a többi dologra, amit művelnek a macskák. Igen, ez jó ok arra, hogy elriaszd őket, de nem arra, hogy megöld! Én biztos, hogy nem tudnék még szóba állni sem egy gyilkossal. És egyeseknek egy macska élete semmit sem ér. Lehet, hogy semmit sem ér, de akkor is élet volt valaha!

Lehet kapni macskariasztót is, ez távol tartja az összes macskát.

A "menhelyes" ötlet az azért nem jó, mert amit kihív, az nem menhely, hanem sintértelep. Ott pedig nem gazdát fognak keresni a macskáknak, hanem elaltatják őket. Menhelyek nem császkálnak ki házakhoz macskákat befogni, alig fogadnak be macskákat. Szóval ezt nem ajánlom, hacsak nem akarsz megint ölni/öletni.

Vagy egyszerűen megtűröd őket magad mellett. Nagyon sok mindennel kell a napjaidban/napjainkban szembenézni, nem hiszem, hogy a macskapisi lenne a legnagyobb gond! Hagyd őket a fenébe és foglalkozz az igazi problémákkal, amik ne adj Isten eléggé meg nehezítik az életed.

2008. okt. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ők is kivégeztek már jópár csirkémet és majd fogok nekik kedveskedni meg barátkozni nem? és mégcsak meg sem ették őket csak megfojtotta úgyhogy nem a túléléshez kellett neki ennivaló, beszerzek egy légpuskát és ritkítom őket ha meg nem is ölöm őket csak elzavarom egy időre a környékemről akkor is megéri
2008. okt. 2. 19:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Itt aki nem azt írja, hogy szeresd és etessed a környék összes kóbor macskáját, annak törlik a válaszát, vagy mi?? A kérdező nem azt kérdezte, hogy szeresse-e a macskákat vagy ne, hanem hogy hogy tartsa őket távol. Nem értem, hogy aki erre válaszol, annak miért törlik a válaszát! A légpuska - mielőtt bárki azt hinné - nem öli meg a macskát, csak elveszi egy jó időre a kedvét attól, hogy a környékre merészkedjen.
2008. okt. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%
Te láttad, hogy macskák ölték meg a csirkéidet?! Ugye viccelsz? És végignézted, hagytad? Idegen macskák félnek a szomszéd kertjében, biztos hogy nem mennek a csirkék közé, ráadásul fojtogatni őket...ez egy nagy baromság! Ha meg sok macska jár hozzátok, ez azért van, mert keveset vagytok kint, és merészkednek. Hozzánk alig járnak, és főleg nem az ajtó elé pisilni!!!:o Egy párszor rákiabál az ember "siccc"-el, el is megy. A csirkéidet meg más fojtogatja, gondolkozz!!! Jézusom! Nem hiszem el, hogy ilyen gondjai legyenek az embereknek! És vajon ki pisil az ajtód elé?!:o Nem macska, az biztos!
2008. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!