Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire értelmesek a macskák?

Mennyire értelmesek a macskák?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem hogy pl a papagájra mondják hogy annyi esze van mint egy 4 éves gyereknek.Na ez a macskáknál hogy van?
2016. aug. 31. 03:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%
Jó reggelt ! Az a 4éves gyermeki ész a kutyára,és a macskára vonatkozik inkább.3éves szint inkább ! Tudja ha a kutyánk mondjuk szét rágja a cipőmet,és dühösen rá kiálltok akkor a helyére megyen,de másnap reggel vidáman vár ! A macska is ilyen ! Az állatokban nincsen harag,úgy hogy haragtartóak lennének.Az értelmi szint az tanitás kérdése...Egy kutya lehet pl vak vezető kutya is ! Elvezeti a gazdáját akár Budapestől Szegedig vonatal.A macskák egy picit a kutyák alatt vannak,de őszinte mindkettő ! Egyébként emberi léptékben úgytudom az első év 14,és utánna mindig 7évet kell hozzáadni.Magyarán egy 2éves macska 23éves embernek felel meg.(de csak testileg,az értelem az más)
2016. aug. 31. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
elszámoltam 14+7=21 éves testileg.Értelmileg 3éves gyermekek.
2016. aug. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Fenét nincs harag egy kutyában. Utcában volt egy tacskó. Előző gazdája verte. Ahányszor meglátta őt a kutya, ugatott és állt a szőr a hátán. Támadni akarta. Szóval nem felejtette el haragot és nem örömmel üdvözölte. Más emberrel nem csinálja. Lehet nem okosabb a kutya az embernél, de sok embernél nagyobb lelke van. Tapasztalat.
2016. aug. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Tapasztalatom szerint nagyon értelmesek. Megkockáztatom, hogy értelmesebbek, mint a kutyák, persze teljesen más a természetük.
2016. aug. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt hogy hány éves gyereknek felel meg szerintem ezt nem lehet összehasonlítani teljesen más az ember a kutya a macska a papagáj viszont nagyon értelmesnek tartom a macskákat ők is éppúgy fejlődnek mint az ember a mai macskák már annyira közel élnek az emberhez ezáltal nagyon sok mindent tanultak meg rólunk jobban ismernek ők minket mint mi emberek őket
2016. aug. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A macskák nem butábbak, mint a kutyák, egyszerűen csak mások. Jóval önállóbbak, makacsabbak, nem olyan alkalmazkodóak, mint a kutyák, és ha belegondolsz, ez logikus is, hiszen a kutyák falkaállatok, a cicák pedig magányos vadászok voltak. Viszont tanítani őket is lehet, csak a makacsságuk miatt több időbe telik, mint egy kutyánál, illetve sok dologra maguktól rájönnek (pl. ajtónyitás).
2016. aug. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

minden ragadozó okos, elég nagy logikai készséget igényel a préda becserkészése és elkapása.


A kutyát jellemzően azért tartják okosabbnak, mert régebb óta él együtt az emberrel- régen is óhatatlanul a kevésbé agresszív és ""okosabb"" kutyákra szelektáltak őseink.

Az okosabbat itt úgy értem, hogy sokkal jobba tudja olvasni az emberi gesztusokat.


Nem direkt és direkt szelekcióval ez a tulajdonság csak egyre inkább kifejeződött- Szóval, nem feltétlenül okosabb a kutya, mint a macska, csak jobban "veszi" és jobban törődik az ember által küldött verbális jelekkel, testbeszéddel, kiválasztott hormonokkal stb.


A kutya jobban ért minket, mint a macska, ez egyértelmű, de észben kb. egy szinten lehetnek.

2016. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon változó!

Volt olyan macskám, aki több évesen sem volt képes kikéreckedni pisilni!

A másikkal gondolatban kommunikáltam. Nyilván nem beszélgettünk, de odahívtam az ablakból, előjött nekem nyávogva az udvaron, több napja nem láttam előjött.. félelmetes, de mindig bejött!!!

A legtöbb cica érti a beszédet. Mindenféle mutogatás nélkül elmondom neki, hogy kitettem neked finomat a tálba és kimegy megenni. Majd szólj ha be akarsz jönni és nyávog (alapból csendben lefekszik a kosarába). Hozd elő a kiscicáidat és megkapom az idegen helyen született cicákat! Most csak oda a csücsökre feküdj, megcsinálja. Nyald le a szőröd vagy büdös vagy, elkezd fürödni!

És ezeket nem 1 cica tudja, hanem szinte mind!


Mivel mindig egyedül voltam a nyári szünetben a cicákkal, így volt időm tanulmányozni őket. Okosak, de nem egyformán!

2016. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A cicák agya ugyan kisebb a kutyáéknál, de 2x annyi neuron található benne, szal ezt alapul véve akár értelmesebbek is lehetnek. De ezt igen nehéz megállapítani. Egyrészt emberhez hasonlítani baromi nehéz, minket főként az érzelmeink irányítanak, illetve a korlátok, szabályok, amik közt nevelkedtünk, és jó esetben a racionalitásunk. Az állatok pláne a macskák még a kutyáknál is jobban ösztönlények. Ők ha megkapják a szükségleteiket nem fognak a gazdi nyakában lihegni, lesve minden kívánságát. Sokkal nehezebb őket tanítani, nevelni, mint a kutyát, de nem lehetetlen egyáltalán. Csak más metódus szükséges hozzá, mint egy kutya esetében. Én sohasem voltam tipikus macskás, vagy tipikus kutyás....minden állatot imádok, kutyám is van, de lakásba nem jöhet be állandóra. Mivel vizsla a kisszivem, így télen bent van értelem szerűen, de alapon kinti kutyus. Ezenkívül van 5 macskám, ők meg csak bentik. Én iszonyatosan ámulok rajtuk, hogy milyen okosak. Pár hét alatt megtanulnak egy új trükköt, minden ajtót(legyen az szoba, vagy szekrény) simán kinyitnak, és ha hazajövök kb jobban örülnek nekem, mint a kutyám. Szaladnak elém, nyávognak, ha nem hajolok le, mert pl teli van a kezem képesek felugrani rám, csak hogy egy kis szeretgetést kapjanak. Sohasem vt egyikkel sem viselkedési gond, a rengeteg csomagolóanyag közül simán megismerik a tápjuk csomagolásának a hangját, ha azt bontom ki, és ha még nem vagyok otthon, de kihangosítva beszélek a párommal telón minden macska őrülten nyávog, simán felismerik a hangom. Amúgy parancsszóra adnak puszit, dörgölőznek hozzád, ülnek, fekszenek, és hemperegnek, a legidősebb sziámim le/fel kapcsolja a villanyt. Ezután én nagyon nem merem azt mondani, hogy nem okosak. Régebben még fiatalként nekem is rossz sorsú cicám vtak,akiket kidobtak, nem tudtak megfeleően szocializálódni, volt akit 1 hetes korától neveltem, és természetesen mind sima házicica vt. A mostaniak viszont normális tenyészetekből származnak, és csak benti cicák, így mindig velem vannak, így merőben mások, én hatalmas különbséget érzek köztük.

Az, hogy nem sikerül vmeiket szobatisztaságra nevelni, az nem azt jelenti, hogy az annyira buta, egyszerűen csak nem érdekli, te mit akarsz, neki úgy is jó. Bár sztem némi különbség van az állatok egyedei közt is intelligencia téren, valóban van ameik okosabb/vagy jobban alkalmazkodóbb és van ami kevésbé.

2016. aug. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utlsó: "A cicák agya ugyan kisebb, mint a kutyáké.."


E kivételével kb. egyetértek mindennel, amit mondtál.


A biológiában sosem az abszolút, hanem a testmérethez viszonyított agytérfogatot nézzük. Úgy körülbelül megegyeznek. :)

2016. aug. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!