Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Repedt macskakarom házi kezelése?

Repedt macskakarom házi kezelése?

Figyelt kérdés

A cicám egyik karma megrepedt. Nem tudom, mit csinálhatott vele, karomvágásnál vettem észre. Valószínűleg fáj neki, mert rögtön vissza is húzta, amikor megvizsgáltam., bár játék és karmolászás közben persze nem zavarja :D

Most teljesen le vagyok nullázva, legközelebb jövő hónapban tudom elvinni állatorvoshoz.

Addig tudok tenni valamit, hogy ne rosszabbodjon a helyzet?


2016. szept. 3. 17:26
 1/6 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, mielőtt elkezditek, természetesen ha beteg lenne, megoldanám valahogy a dokit, de ez azért nem vészhelyzet.

Egy hónap eltéréssel sikerült tönkremennie a hűtőnek és a mosógépnek, amíg nem jár le a fizetéselőleg, addig mindenhol meg kell szorítani a nadrágszíjat, kajára alig jut :(

2016. szept. 3. 17:28
 2/6 anonim ***** válasza:
Mint, ahogyan láthattad, szép lassan leválik a felső körömréteg, mindig új nő alatta. Hiába vágod le. Nem a levágott nő meg újra, hanem az alatta lévő. A levágott megmaradó része leesik, azaz folyamatosan cserélődik a körme. Szóval, nem lesz semmi baja. Azért húzta be, mert túl mélyen akartad vágni.
2016. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vicuska87 ***** válasza:
Nincsen neki semmi baja, a macskák körme ilyen. Vedlik a körmük, leveti a külső réteget, amiket elszórva meg is lehet találni a lakásba...
2016. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy valaszoltatok! Sajnos nem úgy repedt be, az egész karom opálos színű, és hajszalrepedesek futnak rajta egész a tövéig.

Még azelőtt visszahuzta, hogy egyáltalán hozzá nyúltam volna, abba is hagytuk a vagdosast, mert rögtön nyűgös lett, pedig egyébként szó nélkül hagyja.

Direkt nem szoktam sokat vágni, csak hogy ne nőjön túl, mert nem koptatja rendesen. Van nekik egy labdapályájuk, kemény műanyag, megfigyeltem, hogy néha eltéveszti a lyukat, belecsap véletlenül a szelebe, lehet az törte meg a karmot.

2016. szept. 3. 21:52
 5/6 Vicuska87 ***** válasza:

Akkor vidd állatorvoshoz az majd megmondja neked ugyanezt 3-4000 ft-ért...

7 macskám van csak tudom milyen a karmuk, de mindegy hagyjuk...

Attól nem fog letörni a macska körme mert belecsap egy műanyagba...

2016. szept. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem pedig két macskám van, folyamatosan vágom a karmukat, talán már csak látom rajtuk, ha TÖRTEK.

Láttam már karomcserét, ez nem az.

Köszönöm a tanácsot, pontosan ezt fogom tenni. Nem is tudom, miért reménykedek itt értelmes válaszban.

2016. szept. 4. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!