Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány évesen lesznek a kislány...

Hány évesen lesznek a kislány cicák ivarérettek? És hány hónaposan lehet őket kimiskároltatni?

Figyelt kérdés

Az én kislány cicám ma lett 4 hónapos és nagy a hasa. Nem tudom,hogy pontosan miért,hogy sokat eszik stb.

És persze 2 kandúr cicánk is van,hogy ki szeretnénk a lány cicánkat miskároltatni. Ebben kellene a segítségetek! :)


2016. szept. 4. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Általánosan 6-12 hónapos kor között ivaroznak be vmikor. A leggyakoribb a 8-9 hónapos kor. 4 hónaposan szinte 0 az esélye annak, hogy terhes legyen, pláne h az látszódjon is, mert akkor már 1 hónapos vemhesnek kéne lennie egy 3 hónapos cica meg kb egy 8 éves gyereknek felel meg. Szal valszeg csak jóllakott, esetleg férges, attól is felpuffadhat a hasa, vagy bármilyen egyébb betegség is okozhat ilyen tünetet.

Ivartalanítani nyugodtan vihited már ma, ha van kb másfél kiló a cica. Viszont 6 hónapos kora előtt vigyétek el, még mielőtt babáznotok kéne.

(Egyébként úgy is ivartalanítják, ha már vemhes, az én lelkiismeretem egy ilyen műtétet nem bírna, de inkább ez, mint h születésük után legyenek "eltüntetve")

2016. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
6 7 hónaposan lesznek ivarérettek némelyik állatorvosi rendelőbe csak 7 hónapos kortól vállalják az ivartalanítást hol lehet több rendelőben már 6 hónapos kortól is vagy esetleg még fiatalabban is én a 6 hónapos kort várnám meg. Biztos lehetsz benne hogy 4 hónaposan nem terhes a macskád. Hogy férges az már valószínűbb
2016. szept. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!